Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2025-01-02 |
Ligonių kasos primena, kad Lietuvos gyventojai, pamiršę į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę, pasinaudodami e.paslaugomis, gali savarankiškai susiformuoti kortelę pakeičiantį sertifikatą ir jį parsisiųsti į savo mobilųjį įrenginį.
„Sertifikatas, kaip ir Europos sveikatos draudimo kortelė, patvirtina privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusio žmogaus teisę gauti būtinąją medicinos pagalbą Europos Sąjungos šalyse, taip pat Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje bei Jungtinėje Karalystėje. Tai reiškia, kad viešint šiose šalyse staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, patyrus traumą, patekus į eismo įvykį ir kitais nenumatytais atvejais, būtinoji medicinos pagalba turintiems sertifikatą bus suteikta nemokamai“, – pranešime cituojama Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inesa Byčkova.
Pasak specialistės, svarbu įsidėmėti, kad sertifikatas nepadengia už valstybinės sveikatos sistemos ribų teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų, už kurias gyventojai turi mokėti patys. Taip pat nekompensuojami paciento ir papildomi mokesčiai, tokie kaip transportavimo, maitinimo, komforto (pavyzdžiui, atskira palata) ar paciento pageidavimu atlikti papildomi tyrimai.
Sertifikatas galioja iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Jei gyventojo privalomasis sveikatos draudimas galioja ne visą kalendorinį mėnesį, sertifikatas galios iki šio draudimo galiojimo paskutinės dienos.
Prisijungęs prie e.paslaugų, vienas iš tėvų gali suformuoti sertifikatus ir savo nepilnamečiams vaikams. E.paslaugose pasirinkus suformuoti sertifikatą, būtina uždėti varnelę ant teiginio „prašau suformuoti sertifikatą, laikinai pakeičiantį ESDK, nepilnamečiams mano šeimos nariams“.
Jei viešint Europos šalyse privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas Lietuvos gyventojas gavo gydymo įstaigos sąskaitą už suteiktą būtinąją medicinos pagalbą, ją reikės apmokėti savo lėšomis.
Jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei tos šalies sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje, dėl patirtų išlaidų kompensavimo galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal savo gyvenamąją vietą. Būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, medicinos dokumentų išrašų apie užsienyje suteiktas paslaugas kopijas bei gautas sąskaitas ir jų apmokėjimą patvirtinančius dokumentus.
Parašykite komentarą