Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2025-01-21 |
Kuršių nerijos nacionalinis parko direkcija skelbia, jog Aplinkos apsaugos agentūros specialistai atliko neeilinį krantų pokyčių patikrinimą Kuršių nerijos jūrinėje dalyje siekdami įvertinti, kokį poveikį krantams turėjo stiprios audros, stebėtos sausio 3-4 dienomis.
Naktį iš sausio 3-iosios į 4-ąją pajūrio regione vyravo labai smarkus pietvakarių, pereinantis į šiaurės vakarų, vėjas, katastrofinis (uraganinis) vėjas buvo užfiksuotas Klaipėdos uoste prie molo – iki 35 m/s, o stichinis vėjas fiksuotas Klaipėdoje ir Nidoje prie jūros (24 m aukštyje) – iki 28 m/s, taip pat Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 31–32 m/s.
„Specialistai nustatė, kad didelių krantų ardos požymių nėra, priešingai, dėl vyravusių vėjų (vėjo kryptis vakarų – pietvakarių) buvo stebima smėlio prienaša, ties apsauginiu paplūdimio kopagūbriu. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos specialistai taip pat atliko rekreacinės infrastruktūros apžiūrą ir nustatė, kad mediniai laiptai jūros bangų iššūkį atlaikė. Vertinant Kuršių nerijos kranto geodinamines tendencijas nustatyta, kad tiek kranto linijos padėties, tiek ir birių sąnašų kiekio tendencijos yra teigiamos. Vis dėlto, nedidelės kranto atkarpos pasižymi neigiamomis tendencijomis, kaip Nidos rekreacinės zonos šiaurinis paplūdimys, kur kranto linija per pastaruosius keletą metų traukėsi daugiau kaip 30 m, krantas itin sunkiai atsistato, yra aiškiai stebimi ardos procesai. Po sausio 3-4 d. audros Direkcijos specialistai fiksavo paplautą apsauginio kopagūbrio vakarinį šlaitą, kur susiformavo iki 6 m aukščio šlaitas“, – savo „Facebook“ puslapyje rašo direkcija.
Pasak jos, audrų sezonas dar nesibaigia, todėl ir toliau stebima apsauginio pajūrio kopagūbrio būklė ir planuojami krantotvarkos darbai.
Parašykite komentarą