Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-03-31 |
Meno gerbėjai Klaipėdoje kviečiami į išskirtinį renginį. Pirmą kartą Vakarų Lietuvoje bus pristatytas Klaipėdoje pagal tradicinio japonų kabuki teatro tradicijas sukurtas spektaklis „Teatro veidai“. Spektalis bus rodomas balandžio 4 d., penktadienį, Klaipėdos Japonų kalbos ir kultūros centre „Seito San“ (Savanorių g. 4).
Pasak spektaklio „Teatro veidai“ choreografo ir režisieriaus Taurūno Baužo, Tekančios saulės šalies tradicijomis alsuojančiame spektaklyje siekiama atkartoti japoniškosios kultūros kasdienybę, gyvenimiškąją idilę.
„Teatro veidai“ – tai žvilgsnis į kiekvieno mūsų kaukę, kuri nuimama tik asmeninėje erdvėje. Mūsų gyvenimas – tai vienas didelis teatras, kurį kabuki žanras labai taikliai apibūdina“, – sako T. Baužas.
Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atliks du talentingi artistai: Klaipėdos licėjaus absolventė ir Vilniaus universiteto studentė Anelija Slabenko ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto solistas Mykhailo Mordasov (Ukraina). Specialiai kabuki teatro spektakliui grimą ir peruką sukūrė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro grimo dailininkė Rima Balsienė.
Japonų kalbos ir kultūros centro „Seito San“ vadovo ir vieno iš steigėjų kunigo–vienuolio Sigito Benedikto Jurčio teigimu, šis spektaklis yra dar vienas reikšmingas žingsnis skleidžiant prasmingą japonų kultūros filosofiją Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje.
„Džiaugiuosi, kad „Seito San“ centras tampa tokių ryškių idėjų namais. Visuomet siekėme, kad čia plačiai skleistųsi japoniška kultūra ir jos prasminga gyvenimiškoji filosofija. Todėl spektaklis „Teatro veidai“ vienareikšmiškai yra vienas ryškiausių centro veiklos žiedų“, – teigia brolis Benediktas.
Viena iš centro steigėjų Klaipėdos licėjaus direktorė doc. dr. Regina Kontautienė sako premjeros itin laukianti.
„Su nekantrumu ir jauduliu laukiame šio spektaklio premjeros. Tai ypatingas įvykis visoje Lietuvoje. Neabejoju, kad žiūrovai išvys tikrai unikalų ir jautrų reginį, kuris ne tiks suteiks galimybę publikai iš labai arti prisiliesti prie autentiškos japonų kultūros bet ir paliks neišdildomą įspūdį“, – mintimis dalijasi R. Kontautienė.
Spektaklio premjeroje laukiama ir itin garbingų svečių. Kovo 25 d. Vilniaus rotušėje Japonijos ambasada Lietuvoje surengė oficialų priėmimą imperatoriaus Naruhito Shinno 65–ajam gimtadieniui paminėti. Svečius renginyje pasitiko ir naujasis Japonijos ambasadorius Jo Ekscelencija Shinsuke Simizu. Klaipėdos licėjaus bendruomenei renginyje atstovavo Japonų kalbos ir kultūros centro „Seito San“ vadovas brolis Benediktas, kuris ambasadoriui įteikė kvietimą į spektaklio „Teatro veidai“ premjerą.
Japonijos ambasadorius su broliu Benediktu pasidalino žinia, kad Vilniaus universitete nuo rugsėjo mėn. jau bus galima laikyti japonų kalbos egzaminą, kuris suteiks platesnes galimybes siekiant įsidarbinti tarptautinėse Japonijos verslo kompanijose.
Šis spektaklis – Klaipėdos licėjaus 30–mečio renginių dalis.
INFORMACIJA
Kabuki (daina–šokis–vaidyba) – tai tradicinis japonų teatras, atsiradęs daugiau nei prieš 400 metų (XVII a. pradžioje). Jis garsėja ryškiais grimo stiliais, išraiškingais kostiumais, teatrališkomis pozomis ir choreografuotais judesiais. Keturis šimtmečius tai buvo vienas pagrindinių japonų menų. Spektakliai dažnai vaizduoja istorines dramas, mitus ar kasdienio gyvenimo temas su emocingomis scenomis ir įspūdingais specialiaisiais efektais. Kabuki yra UNESCO nematerialaus kultūros paveldo dalis ir iki šiol išlieka populiarus Japonijoje bei visame pasaulyje.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą