Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-04-15 |
Artėjant šv. Velykoms, Palangos J. Basanavičiaus gatvę tradiciškai padabino Margučių alėja. Įspūdingo dydžio, dviejų metrų aukščio ir pusantro pločio, margučiai šiemet papuošti karpiniais, atspindinčiais Jurginių temą.
Šventinę artėjančių šv. Velykų nuotaiką Margučių alėja Palangoje kuria kasmet. Tačiau kiekvienais metais J. Basanavičiaus gatvėje išrikiuojami velykiniai simboliai kurorto gyventojams ir svečiams dovanoja staigmeną, nes kaskart papuošiami būna vis kitaip.
Neatsitiktinai šiemetinė Margučių alėja Palangoje akcentuoja ne tik artėjančias šv. Velykas, bet ir netrukus ateisiančias Jurgines, kurios Palangoje švenčiamos išskirtinai – kurorte vyksta folkloro festivalis „Jurgi, paimk raktus“. Kasmet į Palangą sukviečiami folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos dovanoja palangiškiams ir kurorto svečiams įspūdingą liaudies meno šventę, o šiemet Palangos Jurginės, kurios yra įtrauktos į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, kurorte minimos 35-ąjį kartą.
Įspūdingais karpiniais margučius dekoravo reklamos projektavimo ir gamybos įmonė „R-90“.
„Palangos kultūros centro komanda, kartu su įmonės dizaineriais išgrynino pagrindinę šių metų margučių dekoravimo idėją – margučių alėja akcentuos Jurginių papročius. Norėjome, kad atsispindėtų ir mūsų Jurginių ženklas, ir žirgai, ir Jurgio bei smako kova, žaluma, gamtos pabudimas. Pagal mūsų pasiūlymus įmonės dizaineriai sugalvojo pagrindinę puošybos koncepciją – dekoruojant margučius panaudoti liaudies karpinių technologiją“, – sakė etnografė, Palangos kultūros centro folkloro ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė.
Sodrių, žemiškų spalvų margučių alėjoje – dešimt. Kiekvienas iš jų savaip gražus – ne tik padabintas įspūdingu karpiniu, bet ir „įtupdytas“ į pavasariškai dekoruotą „lizdelį“. Šiomis dekoracijoms, kurias sukūrė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro fitodizainerė, dekoratyvinio apželdinimo dėstytoja Jurga Juknaitė su savo mokiniais, naudotos tik natūralios medžiagos – zuikiakrūmis, sedula, kačiukai, primenančios, kad gamta jau bunda.
Margučių alėja palangiškius ir kurorto svečius džiugins iki balandžio 28 d.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą