Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-03-04 |
Kovo 14 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikcijų centro (KKKC) Parodų rūmuose bus atidarytos trys parodos: Vivianos Almas personalinė paroda „Laukiamasis“, Eglės Marcinkevičiūtės personalinė šiuolaikinio meno paroda „Myli – nemyli? Žydi – nežydi?“ ir jungtinė šiuolaikinio meno paroda „Pavienia“.
V. Almas gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose ir šiuo metu gyvena Londone, tačiau turi lietuviškų šaknų ir aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūriniame gyvenime, dažnai keliauja į Lietuvą darbo reikalais. Save laiko tarpdisciplinine kūrėja.
Daugiausiai dėmesio ji skiria XX-XXI a. konceptualiam menui ir kultūros naratyvui, nagrinėja tokias temas kaip laikas, tikėjimas, atmintis, žmogaus egzistencija ir jų sąryšį su realybe, eksperimentuoja su detalėmis, metalo nuotraukų graviūromis, įvairiomis medžiagomis.
Parodą „Laukiamasis“ V. Almas kūrė kartu su kompozitoriumi Ignu Balčiumi ir menininku John Foley, kuris savo kūryboje pasitelkia kvapą kaip priemonę papildomai meninei vertei sukurti. I. Balčius tradicinę muziką jungia su šiuolaikine ir suformuoja ypatingą parodos atmosferą, o J. Foley būtent šiai parodai išrado kvepalus.
Ir V. Almas eksponatus, ir I. Balčiaus muziką, ir J. Foley kvepalus sieja juoda spalva, nes parodoje „Laukiamasis“ būtent ją bandoma perteikti per pojūčius.
E. Marcinkevčiūtės darbų parodoje lankytojai išvys sudėtingų formų augalus primenančias tapybos, skulptūros ir vaizdo projekcijų instaliacijas. Menininkės darbai nutrina organiško gamtos pasaulio ir dirbtinės žmogaus sukurtos pramonės riboženklius, kelia klausimus apie šiuolaikinę aplinkosaugą, autentiką, prasmę.
Jungtinę šiuolaikinio meno parodą „Pavienia“ kuruoja Žygimantas Julijus Bėrontas. Menininkas, suvokdamas laiko trapumą, pasitelkdamas vizijas, instaliacijas ir paslaptingas figūras, tyrinėja įsikūnijusį praradimą, sentimentus ir tikėjimo pavidalus, kurie praeina pro pirštus tarsi dūmas.
Tuo metu Kamilė Pikelytė savo instaliacijose ir performansuose nagrinėja žmonijos dominavimą ir polinkį naikinti nežmogiškas gyvybės formas.
Julija Slušnytė mezga transformatyvų ryšį su savo vidiniu vaiku, o Ona Julija Lukas Steponaitytė yra menininkė, dirbanti su fotografija ir filmais.
Julija Skudutytė gilinasi į žmogaus ir kasdienių daiktų santykį, ieško paradoksų, susiejančių bevertiškumą ir naudingumą, dvasingumą ir vartotojiškumą.
Mykolas Valantinas savo kūrybinėje praktikoje, grįstoje psichoanalize, nagrinėja atminties, traumos ir gydymo temas, jungia tradicinius folkloro pasakojimus su šiuolaikiniu menu, dirbtiniu intelektu ir siaubo estetikos elementais.
Gasparas Zondovas konstruoja spekuliatyvius artefaktus, kuria hipotetinius scenarijus apie šiuolaikinės visuomenės technologines bei socialines realijas, apie alternatyvią ir nepatirtą priešistorę ar įsivaizduojamą ateitį.
Visos trys parodos veiks iki balandžio 13 d.
Parengta pagal pranešimus spaudai
Parašykite komentarą