Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-03-19 |
Lietuvos kariuomenės pranešė, jog antradienį Melnragės paplūdimyje rastas į sprogmenį panašus objektas identifikuotas kaip Rusijos trumpo nuotolio žemė-oras raketos 9M335 (SA-22 Greyhound) paleidimo dalis.
Ši raketos dalis, anot kariuomenės, kartais vadinama „boosteriu“ arba „starteriu“, ir yra skirta užtikrinti pradinį raketos pagreitį bei stabilizuoti skrydį iš karto po paleidimo.
Tikėtina, kad ši raketos dalis buvo iššauta iš Rusijos karinio laivo oro gynybos sistemos „Pantsir-M“. Tai – vidutinio nuotolio (pagal NATO skirstymą) oro gynybos sistema, veikianti iki 20 kilometrų į tolį ir 15 kilometrų į aukštį.
„Rusija Baltijos jūroje nuolat atlieka šaudymo pratybas iš laivų, tai – įprasta ir mums žinoma veikla. Kadangi šaudymo rajonai yra netoli Lietuvos teritorinių vandenų bei išskirtinės ekonominės zonos, tad labiausiai tikėtinas scenarijus – po šūvio išdegęs „starteris“ nukrito į jūrą ir, nors taip pasitaiko retai, jis galėjo būti išplautas į krantą. Išdegęs starteris nėra nesprogęs daiktas, tai – tuščias kevalas ir pavojaus nekelia, tačiau primename, kad visais atvejais radus daiktą, panašų į sprogmenį, būtina jo neliesti ir skambinti 112“, – rašo kariuomenė.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą