
Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2019-04-01 |
Paskutinę kovo savaitę šokio ir uostamiesčio miesto bendruomenė vėl buvo pakviesta į nemokamus šiuolaikinio šokio užsiėmimus, kuriuos Lietuvos – Prancūzijos projekto rėmuose organizavo Šeiko šokio teatras ir Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje (Prancūzija).
Pranešama, kad penkių dienų seminarą šokėjams, pamokas studentams ir du kūrybinius užsiėmimus miesto bendruomenei vedė prancūzų choreografė ir šokėja Mathilde Monfreux.
Seminarą šokėjams, pamokas studentams ir du kūrybinius užsiėmimus miesto bendruomenei vedė prancūzų choreografė ir šokėja Mathilde Monfreux. Eglės Sabalauskaitės nuotr.
Scenos profesionalai ir studentai tobulino meistriškumą, o miestiečiai turėjo progą tapti kūrybinės bendruomenės dalimi.
Teigiama, jog projektui skaičiuojant trečius metus gausėja ir dalyvių gretos: į dirbtuves užsiregistravo per keturiasdešimt miestiečių, trisdešimt Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto šokio ir teatro studentų ir dešimt šokio profesionalų.
Kano miesto nacionalinio choreografijos centro vadovas Alban Richard įsitikinęs, kad bendruomenę buriantys projektai parodo, kaip žmonės yra išsiilgę būti kartu. Pasak prancūzo, gyvename uždarus gyvenimus ir sukamės viename rate: šeima, darbas, draugai. Tačiau dalyvaudamas tokiose, kaip ši, kūrybinėse dirbtuvėse, žmogus yra tarsi įtraukiamas į mažą bendruomenę. Čia leidžiama paliesti kitą žmogų, išgirsti jo istoriją, pasidalinti su juo savąja.
„Priklausyti bendruomenei yra labai įdomu, nes tai suteikia naujų patirčių, kuria ryšius tarp skirtingų, nepažįstamų žmonių. Na, o šokis padeda labiau pažinti savo kūną, pamilti jį“, – pranešime cituojamas A. Richard.
Eglės Sabalauskaitės nuotr
Šios dirbtuvės – tarptautinės programos „KlaipėDanse“ dalis. Tai Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programa, įgyvendinama nuo 2017 metų.
2017 metais projektas startavo su kūrybinėmis dirbtuvėmis studentams, šokėjams ir miestiečiams, o jo kulminacija tapo choreografo A. Richard šokio spektaklio „Shake that Devil!“ premjera. Spektaklyje šalia šokio profesionalų iš Prancūzijos ir Lietuvos dalyvavo ir gausus būrys šokio studentų bei klaipėdiečių.
2018 metais, minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį, didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o vėliau Prancūzijoje pristatytas A. Richard spektaklis „Pareiškiu – Brandir“. 2019 metų naujo spektaklio premjera planuojama rugsėjį.
Teigiama, jog projekto veiklos žymi glaudų Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei universiteto bendradarbiavimą, Klaipėdos šiuolaikinį šokį įrašo į Prancūzijos kultūros žemėlapį bei stiprina pagrindą kitiems bendriems kultūriniams projektams.
Parašykite komentarą