Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-10-06 |
Klaipėdoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos finansuojamas projektas „Jungtys“, skirtas jauniems, 14–29 metų amžiaus, žmonėms. Anot projekto įgyvendintojų, juo siekiama padėti jaunimui, norinčiam rasti darbą, įsitraukti į savanorišką veiklą, surinkti socialines ir pilietines valandas, pagerinti mokymosi rezultatus ar tiesiog atrasti naujas asmeninio tobulėjimo galimybes.
Projektą Klaipėdoje įgyvendina VšĮ Asmenybės ugdymo kultūros centras. Jo darbuotojai teikia įvairią pagalbą, apimančią ir individualų darbą siekiant stiprinti gebėjimus spręsti kasdienes problemas, darbą ugdant asmenines ir profesines kompetencijas. Taip pat siūlomos socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, palydėjimo ir mentorystės paslaugos. Be to, jaunuoliai gali gauti specializuotas korepetitorių, psichologų, teisininkų, sveikatos, užimtumo ar sporto specialistų konsultacijas.
Konsultacijos vyksta gyvai jaunimo centruose: AJE + skateparke, adresu Gluosnių skg. 2A-k2 arba Minijos g. 2, 3 korpuse, 309 kabinete. Registruotis pirmajai konsultacijai jaunuoliai kviečiami užpildžius šią formą.
Pasak projekto koordinatorės Živilės Šilingienės, „Jungčių“ tikslas yra suteikti pagalbą kiekvienam jaunuoliui, kuris jos ieško, ir šis projektas nėra skirtas tik socialiai pažeistoms grupėms.
„Žinutė, kurią norime perduoti, yra ta, kad pagalbą gali gauti kiekvienas, nesvarbu, kokioje situacijoje jis būtų. Jaunuolis gali būti iš labai geros šeimos, labai gerai mokytis ar net puikiai baigti mokyklą, tačiau vis tiek susidurti su iššūkiais. Net labai sėkmingi jauni žmonės kartais pervargsta ar perdegina save siekdami tikslų. Svarbu apie tai kalbėti ir teikti pagalbą laiku, nes jaunuolių psichinė sveikata yra vienas pagrindinių mūsų rūpesčių“, – sakė Ž. Šilingienė.
Dainius Šilingas, Asmenybės ugdymo kultūros centro vadovas, pažymi, kad mieste šiuo metu egzistuoja rimtų problemų, susijusių su jaunimo narkotinių medžiagų vartojimu, neaktyvumu ir emigracija.
„Šios nemokamos veiklos veikia kaip prevencinė priemonė – suteikia konstruktyvių užimtumo formų ir padeda išvengti galimų socialinių problemų“, – teigė D. Šilingas.
Projekto „Jungtys“ vadovės Ramūnės Rinkūnienės teigimu, Klaipėdos miestui skiriama suma viršija 600 000 eurų, kurie bus panaudoti per keturių metų laikotarpį, kad būtų įveiklinta apie 480 jaunų žmonių, priklausančių itin pažeidžiamai socialiniai grupei. Lietuvoje tikimasi pagalbą suteikti apie 8000 jaunų žmonių.
„Tikimės, jog 30 procentų šios sudėtingos tikslinės grupės asmenų po projekto ieškos darbo, eis savanoriauti“, – apie išsikeltus tikslus kalba projekto vadovė.
Parašykite komentarą