Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-02-16 |
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro repertuarą papildė pasaulinio pripažinimo sulaukęs Timo Minchino ir Denniso Kelly dviejų veiksmų miuziklas „Matilda“, sukurtas pagal Roaldo Dahlio romaną.
Gabrielio Jauniškio nuotr.
Miuziklo kūrybinėje grupėje dirbo muzikos vadovas ir dirigentas Vytautas Valys, režisierė Rūta Bunikytė, scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Venskutė, choreografas Taurūnas Baužas, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis. Scenoje pasirodė beveik šimtas atlikėjų: Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai, choro artistai, baleto trupės nariai bei Klaipėdos vaikų operos studijos (KVOS) auklėtiniai. Miuziklui diriguojant V. Valiui grojo teatro simfoninio orkestro kamerinė grupė ir kviestiniai muzikantai.
Vasario 14-ąją Matildos vaidmenį atliko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Radvilė Galminaitė, o vasario 15-ąją atliks KVOS auklėtinė Vytautė Rimkutė. Miuzikle taip pat dainavo Beata Ignatavičiūtė, Žyginta Jašinskaitė, Gytis Šimelionis, Mindaugas Rojus, Rasa Ulteravičiūtė, Judita Butkytė, Liuda Montrimienė, Reda Jucevičienė, Ernesta Stankutė, Vilius Trakys, Tadas Jakas, Šarūnas Šapalas, Valdas Kazlauskas, Aurimas Raulinavičius, Šarūnas Juškevičius, Virginijus Pupšys, Modestas Narmontas, Jonas Ščerbiakas ir daugelis kitų.
Miuziklas pristato istoriją apie mergaitę Matildą, augančią šeimoje, kurioje tėvai visiškai nesirūpina savo žingeidžia dukra. Jie skatina dukrą atsisakyti knygų manydami, kad „visko galima išmokti iš televizoriaus“. Mama pernelyg susitelkusi į savo grožį ir svajones tapti šokėja, tėvas siekia bet kokia kaina praturtėti, o brolis Briusas labiau domisi televizija ir skanėstais nei sesers problemomis. Mokykloje ne ką geriau – čia vadovauja griežta ir bejausmė direktorė Trančbul, kurios ugdymo metodai paremti žeminimu ir bauginimu. Tačiau Matildos istorijoje yra ir šviesių akimirkų: bibliotekininkė, skatinanti mergaitę pasinerti į knygų pasaulį, bei nuoširdi mokytoja panelė Meilutė, kuri mergaitei tampa tikru įkvėpimu. Skirtingai nei Matildos šeima, mokytoja vertina mokslą, rūpinasi savo mokiniais ir skatina juos siekti daugiau.
Miuziklas bus rodomas iki birželio pabaigos.
Parašykite komentarą