Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-03-29 |
Tradiciškai kovo pabaigoje Lietuva pereina prie vasaros laiko. Pavasarį laikrodžių rodyklės pasukamos viena valanda į priekį. Tai bus daroma naktį iš šeštadienio (kovos 29 d.) į sekmadienį (kovos 30 d.).
3 val. ryto reikia pasukti laikrodžių rodykles viena valanda į priekį. Mobiliųjų įrenginių, kompiuterių laikrodžiai ir kiti išmanieji įrenginiai persisuka automatiškai. O senieji mygtukiniai telefonai ir mechaniniai laikrodžiai turi būti pasukami į priekį rankiniu būdu.
Medikai tvirtina, kad laikrodžio sukimas blogai veikia žmogaus organizmą. Šiuo laikotarpiu sutrinka kai kurių žmonių miegas, jiems sunku prisitaikyti, gali kilti nerimas, paūmėti lėtinės ligos, taip pat sumažėti produktyvumas.
Norint paruošti organizmą perėjimui prie vasaros laiko, likus savaitei patariama laikytis režimo, tinkamai maitintis, gerti daug vandens ir nepamiršti fizinio aktyvumo.
NFORMACIJA
2018 m. Europos Komisijos vykdyta apklausa parodė, kad iš 4,6 mln. apklaustų europiečių tik 16 proc. palaiko sezoninio laiko sukimą. 2019 m. Europos parlamentas nubalsavo už tokios praktikos atsisakymą, kuris turėjo įsigalioti nuo 2021 m. balandžio, tačiau valstybėms narėms nesugebėjus pasiekti susitarimo dėl atsisakymo, laikrodžiai ir toliau du kartus per metus sukiojami.
Editasaldainis@gmail.com