Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2025-01-08 |
Artūro Šulco straipsnyje „Pribrendo sprendimui dėl Salomėjos Nėries ir Liudo Giros gatvių“ yra paminėta mano, Virginijos Jurgilevičienės, pavardė. Pasirodo, kad jau „išsirpo ir pribrendo“ sprendimas keisti gatvių pavadinimus. Ar tikrai „pribrendo“?
Neseniai buvome supažindinti su naujos Vyriausybės, kuriai vadovauja Gintautas Paluckas, darbų sąrašu. Naujoji Vyriausybė nutarė švelninti įtampą dėl istorinės atminties vertinimo. Ji planuoja peržiūrėti Draudimo propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijos įstatymą. Kas gali paneigti, kad naujoji Vyriausybė primygtinai nereikalaus keisti gatvių pavadinimus? Mes nežinome, mes laukiame, kad, galimai, desovietizacijos įstatymas bus panaikintas.
Įdomu, ar miesto meras siūlo, ar teikia sprendimą dėl gatvių pervadinimo? Tik klausimas, kodėl „pribrendo“ miesto tarybai reikalas svarstyti visuomenę skaldantį įstatymą?
Keistai skamba žodis „pribrendo“. Manau, iš tikrųjų, „pribrendo“ laikas Lietuvos visuomenės kvailinimui, atseit, įstatymas geras, nes yra savivaldybių tarybų, kurios skuba tą įstatymą įgyvendinti.
A. Šulcas, rašydamas tą straipsnį, galėjo apsiriboti žodžiu „pribrendo“, t.y. plačiau parašyti, kaip „išsirpo“ reikalas įgyvendinti visuomenę skaldantį įstatymą. Nenorėjo. Reikėjo būtinai paminėti mano teiginį, kad „apklausa nieko nereiškia, mitingas reiškia viską“.
Apklausos tapo tariama demokratijos išraiška. Šios demokratijos, t. y. apklausos perlas buvo balsavimas dėl dalyvaujamojo biudžeto. Vos ne savo kieme paruošia projektą už 100 tūkstančių ir jis įgyvendinamas, nes už jį labai daug balsavo. Privačių rajonų gyventojai, jaunimas yra geriau įvaldęs internetą ir laimi. Laimi ne naudingiausias miestui projektas, laimi tas siūlymas, kuris sulaukia daugiausia balsų. Todėl teiginys, kad visuomenės įtraukimui į sprendimų priėmimą užtenka apklausų, kurias organizuoja valdžia, yra dirbtinės demokratijos pavyzdys.
Visuomenės organizuojamus renginius, mitingus taip pat reikia įtraukti į sprendimų priėmimą, nes tai tiesioginė gyventojų nuomonės išraiška, neužsakyta valdžios. Todėl tariami kovotojai už demokratiją, pasitelkę apklausas, neturėtų tyčiotis iš aktyvių piliečių.
Manau, kad mano pavardė paminėta, kad paauklėtų tarybos narius, jog priimant sprendimą reikia remtis apklausa, o ne gyventojų mitingu arba poezijos skaitymais, kurie vyko Klaipėdos miesto viešojoje Meno skyriaus bibliotekoje.
Nesuprantu!!!!! kodel u=kliuna Salon4ja Neris, L. Gira, Janonis, Cvirka….. Kodėl nieko nerašoma apie KGBistui. Nemžai yra ir dabar tokiu ir jie tampa didvyriai, nusipelnę Lietuvai. Kiek yra jų valdžioje, kiek dar patarinėja. Istorija galima perrašyti nors šimtą kartų, bet žmonių prisiminimuose liks kaip buvę. Gal reikėtu nustoti kiršinti gyventojus.
Nesupratau klausimo, dėl to, kas buvo iki delegacijos sudarymo. Iki delegacijos sudaryma Lietuva buvo šviežiai okupuota (1940 m.). Kažką bandote velti, bet nieko nepasakote.
kokios galios buvo Liaudies seimo ir kokią delegaciją sudarė 🙂 Nors čia ___https://lt.m.wikipedia.org/wiki/Liaudies_Seimas
Bijau, kad gali būti, kad atsakinėju negeranoriškam žmogui, bet jei jūs tikrai tikite kažkokiu to seimo legitimumu, tai Liaudies Seimo rinkimai buvo labai nepavykęs spektaklis, surengtas okupantų. Bet dar įdomiau tai, kad net ir šis SSRS statytinių seimas nepritarė Lietuvos aneksijai ir balsavimas už prosijungimą prie SSRS pavyko tik po to, kai seimūnams buvo prigrasinta susidorojimu. Paskaitykite I. Šeiniaus „Raudonąjį tvaną”, išleistą tais pačiais 1940 m., kur jis aprašė, ką matė savo akimis ir girdėjo iš artimos aplinkos, prieš pabėgdamas visam laikui į Švediją.
ponia Virginija teisi ir jos godos yra pagrįstos. Naujoji valdančioji koalicija tikrai gali ne tik peržiūrėti bet net atšaukti desovietizacijos įstatymą. Kam Paluckui ir jo kolegoms reikalingas įstatymas nukreiptas prieš sovietinę įdeologiją, ir prieš juos pačius? Todėl reikalas keisti gatvių pavadinimas yra ir pribrendęs, ir prisirpęs.
Manau vertetu paklausti ,-Kodel „musuose(t.y „vlast’)” popina-myli-garbina Lietuvos izdavikus !?
P.S Negana,liepia sugoti okupantu liekanas, Pvz.Vilniaus oro uosto darzine …
Žmonės nesupranta, kad ~50 S. Nėries gatvių Lietuvoje atsirado ne dėlto, kad ji buvo tik gera poetė (dėl to beveik niekas nesiginčija), bet todėl, kad ji buvo gera poetė ir buvo delegacijos, teikusios prašymą įtraukti Lietuvą į SSRS sudėtį dalyvė. Tas pats ir su mažiau žinomu L. Gira. Palyginimui, kiek pas mus gatvių pavadinta kitų garsių tarpukario ir karo meto poetų vardais (K. Binkio, J. Aisčio, B. Brazdžionio, B. Railos ir pan.). Kaip manot, kodėl toks skirtumas? Kas žino istorija, toks gausus užsilikęs Stalino „saulių“ parvežėjų atminimas miestuose atrodo labai keistai ir nemaloniai. Nebūtina viską pervadinti, bet esant geresnėms alternatyvoms, tikrai reikia praskiesti užsilikusios sovietmečio propagandos motyvus.
Manau tokie išvedžiojimai tinka tik neturintiems kritinio mąstymo neva patriotams . Tik jie tiki, ėmė susidarė delegacija ir nuvažiavo ” saulės parvežti ” 🙂 O kas buvo iki delegacijos sudarymo ? Sovietmetis sakote ? Taip jis buvo ir ką ? Tai Lietuvos istorijos dalis , o ne propaganda .
Man vis labiau panašu, jog šiandien ” istorija” tampa propaganda .