Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-02-14 |
Didžiules aistras dėl kertamų medžių kėlęs iki Paryžiaus komunos gatvės stovinčių vadinamųjų chruščiovkių kiemų tvarkymo projektas, vėliau kai kurių gyventojų kritikuotas ir dėl esą prastos darbų kokybės, įgijo naują aspektą. Pirmos instancijos teismas patvirtino, jog dėl praėjusios kadencijos valdžios aplaidumo ir dabartinės neapsižiūrėjimo šis projektas buvo įgyvendintas su pažeidimais ir Centrinė projektų valdymo agentūra (CVPA) pagrįstai už tai skyrė 569 435,46 Eur sankciją.
Sutartis dėl vadinamosios tikslinės teritorijos (ribojamos Taikos pr., Sausio 15-osios, Rumpiškės ir Paryžiaus Komunos g.) tvarkymo europinėmis lėšomis buvo pasirašyta dar 2020-ųjų balandį. Projektavimo darbus atliko UAB „Kelprojektas“, o 5,6 mln. eurų rangos darbų sutartis 2020-ųjų sausį buvo pasirašyta su UAB „VVARFF“.
Atlikusi patikrinimą CVPA nustatė, jog pratęsus darbų atlikimo terminą savivaldybė neužsitikrino, kad ir toliau galiotų sutarties įvykdymo užtikrinimas bei rangovo civilinės atsakomybės draudimas. Už tai buvo pritaikyta 10 proc. dydžio nuo pirkimo sutarties vertės finansinė korekcija.
Nesutikdama su tokiu sprendimu savivaldybė jį apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui ir prašė jį panaikinti arba bent jau sumažinti sankciją iki 5 941,97 Eur. Savivaldybė aiškino, kad toks jos neapsižiūrėjimas leido tik rangovui neženkliai sutaupyti, esą negalėjo turėti net potencialios įtakos tiekėjų konkurencijai, tad tik toks sutaupymas ir turėtų būti pripažintas žala Europos Sąjungos biudžetams. Savivaldybė nurodė, kad „VVARFF“ dviejų metų laikotarpiui buvo sumokėjusi 5 594,07 Eur už pirkimo sutarties įvykdymo užtikrinimą ir 3 347,90 Eur už minėtą draudimą – 0,157 proc. pirkimo sutarties vertės su PVM. Akcentuota ir tai, kad rangovas sutartyje nustatytus darbus atliko bei juos perdavė savivaldybei, sutartis buvo įvykdyta tinkamai, nebuvo jokių nuostolių.
CVPA savo atsiliepime tvirtino, kad savivaldybė iki 2022 m. gegužės 4 d. privalėjo pareikalauti iš rangovo naujų draudimų ar jų pratęsimų, o jam tokių dokumentų nepateikus per nurodytą laikotarpį, kreiptis į AB „Lietuvos draudimas“ ir pareikalauti atlikimo laidavimo raštuose nurodytų užtikrinimo sumų.
Agentūra akcentavo ir tai, kad po draudimų galiojimo pabaigos III teritorijoje (nuo Sausio 15-osios g. iki Marijos Taikos karalienės bažnyčios ir PC „Saturnas“) aktyviai vyko statybos darbai, o kai kurie dar net nebuvo pradėti.
I teritorijos (nuo Paryžiaus Komunos g. iki gatvės, jungiančios Taikos pr. ir Rumpiškės g.) deklaracija apie statybos užbaigimą nematydama tokio trūkumo dokumentuose pasirašė dar anos kadencijos valdžia 2023 m. vasario 2 d., o likusios dvi deklaracijos buvo pasirašytos netrukus po to, kai prie miesto vairo buvo stoję dabartiniai valdantieji – tų metų balandžio 24 d. ir gegužės 4 d.
Bylą išnagrinėjusi Regionų apygardos administracinio teismo Vilniaus rūmų kolegija, kurią sudarę teisėjai Asta Adamonytė-Šipkauskienė, Sigita Fomičiova ir Gediminas Užubalis, konstatavo jog savivaldybės skundas yra nepagrįstas.
Teismas akcentavo, jog su „VVARFF“ sudarytoje sutartyje buvo numatyta, kad sutarties įvykdymo užtikrinimas turi būti besąlyginis ir neatšaukiamas bei turi galioti visą sutarties galiojimo laikotarpį. Toks pat reikalavimas buvo ir dėl civilinės atsakomybės privalomojo draudimo.
„Statybos buvo užbaigtos po draudimų galiojimo pabaigos praėjus 15 mėnesių“, – rašoma teismo sprendime, kuriuo tokie savivaldybės veiksmai buvo įvardinti esminiu sutarties pakeitimu.
Teismas taip pat nesutiko, kad toks pažeidimas gali būti laikomas mažareikšmiu.
„Pareiškėjos elgesys rodo jos sutartinių nuostatų vykdymo kontrolės trūkumus, kurie negali būti laikomi pateisinamais ar mažareikšmiais“, – dėstoma sprendime, kuriuo ir pritaikyta 10 proc. dydžio finansinė korekcija pripažinta proporcinga, nes nenustatyta aplinkybių, kurios leistų ją mažinti.
Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui
INFORMACIJA
Ši CVPA skirta finansinė korekcija jau ne pirmas toks pirmtakų palikimas dabartinei miesto valdžiai.
458 952,43 Eur sankcija buvo pritaikyta už praėjusios kadencijos, kai Savivaldybės administracijai vadovavo Gintaras Neniškis, padarytas galimas klaidas perkant paslaugas iš Tilžės gatvės atkarpos rekonstrukciją vykdžiusio rangovo. Ginčą dėl jos pirmos instancijos teisme savivaldybė irgi pralaimėjo.
Net 3,943 mln. Eur turėjo būti sumokėta už tai, kad dar liberalo Sauliaus Budino vadovauta Savivaldybės administracija netinkamai vykdė Klaipėdos baseino rangovo išrinkimo konkursą, nes jau įsigaliojo neskundžiamas teismo sprendimas, tokią sankciją pripažinęs pagrįsta.
Labai gerai, nors kažkiek malonu po to chamizmo apmokestinant net ir chruščiovkių kiemus
Kol Lietuvėlėje nebus įteisinta asmeninė valdžiažmogių atsakomybė, to ir bus per projektus plaunami pinigai be jokios atsakomybės…abejoju ar šiuo atveju, savivaldybė neva nematė ,kad pažeidinėjamos teisinės procedūros! ,jau nekalbant apie UAB ,,VVARFFO” padarytus ir vis dar išlendandančius brokus kvartale. O ir kas paneigs galimas sąsajas tarp užsakovo projektuotojo ir rangovo!…..tik gaila kad baudą nusitaikė išieškoti iš visų miestiečių, o ne iš kaltininkų.
O dabar, tie patys iš politinės korupcijos byloje nuteistos partijos Liberalų sąjūdis ir padarę milijonines žalas klaipėdiečių biudžetui , vėl išrenkami į miesto tarybą ir ” dalina ” patarimus ” ar ” kritikuoja ” dabar dirbančius ? Budinas kur dabar dirba ? Pas Šimaitį KUL ? _____Net 3,943 mln. Eur turėjo būti sumokėta už tai, kad dar liberalo Sauliaus Budino vadovauta Savivaldybės administracija netinkamai vykdė Klaipėdos baseino rangovo išrinkimo konkursą, nes jau įsigaliojo neskundžiamas teismo sprendimas, tokią sankciją pripažinęs pagrįsta.________
Jau sumokėta už liberalų miesto valdymą net 3,943 mln. Eur !!!! Matyt todėl ir virkauja apie „demokratiją” tie, kurie neturi asmeninės pareigos mokėti milijonus ? Nebegaliu į juos žiūrėti per miesto tarybos posėdžius ir komitetuose ” mokant ” .
O liberalas A.Šulcas dabar AK apžvalgininkas ir drąsiai kritikuojantis šios miesto tarybos ir savivaldybės veiklą , prie liberalo administracijos direktoriaus Budino ir tuo metu liberalo mero Grubliausko net nuo 2011 – 2019 m buvo Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras? Kas ir apie ką virkauja ? 3 milijonai jau sumokėti !!! ” nieko tokio ” ? Gal seniai reikėjo savivaldybėje pamiršus liberalų ” darbą ” taikyti ” mobingą ” , dėl kurio aimanuoja nenorintys dirbti klaipėdiečiams ir reikalauti atsakomybės ? Ir lyg ” bemokslių ” tuo metu nebuvo taryboje bei administracijoje ? Ar buvo , nes tokios sumos priteistos ?
Tai atriedukus išsidalino konkretūs asmenys, o baudas mokės iš miesto biudžeto?.. Kaip liberastiškai demokratiška…
Laikai keičiasi,reikia žmonėms patogiai gyventi, nėra kur statyti automobilių, o čia mes morime džiungliu, svaigstame apie kažkokius krūmus, pilnus erkiu ir t.t. bauda neadekvati
Jau 3projektas milijoniniai nuostoliai miestui. Kodėl prokuratūra neišieško nuostoliu iš laltininkų. Ar prokuratūra apskritai dirba ? Kam dirba?
Nesulauksite Klaipėdos prokuratūros reakcijos.
Ji nematė pažeidimų Palangos „dušinių” reikaluose, nematė Šakalienės neteisėtų statybų, kol nesureagavo generalinė prokuratūra ir daug daug kitų atvejų, kai pažeidimai tiesiog badė akis.
Ir dabar pagal pateiktus straipsnyje faktus savivaldybė mokės iš viso apie 5 milijonus eur.
Dalį, kaip suprantu, jau sumokėjo. Tai kur prokuratūros reakcija?
Ir čia net nereikia ieškinių ginant viešąjį interesą, nes padarytos aiškiai nusikalstamos veikos: mažiausiai – aplaidumas, o daugiausiai – piktnaudžiavimas tarnyba, todėl yra pagrindas atlikti ir ikiteisminius tyrimus.
Pagaliau, ir pati savivaldybė turi savo juridinį skyrių – galėtų reikšti ieškinius, bet to nedaro.
Kai kas sako, kad pažeidimai mažareikšmiai, o pinigų dėl to tenka grąžinti milijonus, ir kad tai neteisinga.
Manau, kad tai nesvarbu – jei norite gauti svetimų europinės paramos pinigų, tai malonėkite vykdyti paramos teikėjų reikalavimus. Tam yra daugybė valdininkų, kurie, be kita ko, turėtų sąžiningai sėdėti darbe ir dirbti, užuot dirbę nuotoliu (o tai reiškia – apskritai nedirbę) bent 1 – 3 dienas per savaitę.
Sita byla ir medziai visiskai nesusije
Lauksime (ir nesulauksime) priteistų sumų išieškojimo ir konkrečių kaltininkų.
Projekta vykdė Dobranskis ir Kubilienė
Visi lauk iš savivaldybės
Konservatorius Dobranskis , buvęs Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas?
Ir baigęs KU rekreacijos mokslus ?
O dabar vėl išrinktas nuo konservatorių į miesto tarybą ” dalina ” patarimus kaip ” geriau dirbti ” ? Kaip liberalu ….
Iškirto 500 medžių ir 10 000 m2 krūmų. Atsodino jau 2karta sudinvazinous ar žolės ar krūmus……Projektai manau tik tam kad Beniškis uždarbiautu ant parkavimo. Vien asfaltas
Trinkelicacija, beskonybė. Projektas pilnas ..ŠU..DAS. LAUK SU TOKIAI PROJEKTAIS
Jūsų nuomonė tik jūsų ir ne jums spręsti kas patinka kitiems . Man patinka kaip dabar sutvarkytas kvartalas . Aš ten gyvenu , o jūsų nuolatinis inkštimas darosi juokingas . Jums nepatinka , o man patinka ir ką ? Atsipalaiduokite
Nei tu gyveni ten ,nei ką, rašau koment kiekviename straipsnyje. Ir manau dirbi savivaldybeje. Blogai dirbai. Šud……a ,o ne projekta padariau
Visas kvartalas vien Neniškui uždarbiauti iš parka viso. Fu …..
Gyventi neįmanoma. Vasara langu atidaryti negalime, tarša, karštis ,dvokas.
Nu šakės. Nori miestui suteikti padorų pavidalą, o dar baudas skiria. Kažkada vis tiek reikės tuos medžius ir nukirsti, ir pakeisti naujais. Tai kada tai daryti – kai Žemėje žmonių nebebus?
jūsų nuomonei, nes gyvenu tame kvartale nuo vaikystės , todėl prisimenu koks ” miškas ” buvo užaugęs Sausio 15 g 12 – 14 namų kieme . Dabar man labai patinka . Liko ir medžių, ir gyventojams patogiau. Dėl visokių teisinių projekto procedūrų pažeidimų nežinau .
Savivaldybes tarnautojai rašo kaip gerai kad rusai užpilti? Kaip gerai kad dvokas, tarša ir nuo durų iki durų vien automobiliai? Kaip gerai Neniškis uždirba ir parkavimo? Kaip gerai……..
Sita byla ir medziai visiskai nesusije
Kai kam užbetonuota ir užtrinkeliuota aplinka atrodo kaip PADORUS PAVIDALAS , o kad iiškirto šitiek brandžių medžių tai tiesiog nusikaltimas! Naujai pasodinti mutantai neišaugs, nes jiems tik 30 metų teskirta, tie šakaliukai taip ir atrodys…..o ir šiaip ši teritorija buvo pelkėta, todėl ir buvo tais laikais užsodinta medžiais, kad drėgmę sugertų .
Visiems neįtiksi – vieni nori gyventi „miške”, bet „miškas” turi būti būtinai miesto centre, kitiems patinka estetiškai sutvarkyta aplinka, kur viskas yra saikingai ir proporcingai subalansuota (nors kitiems vis tiek atrodys, kad aplink vien betonas ir nieko kitko nėra). Beje, tuos, kurie šventai tiki, kad medžiai valo orą, sugeria dulkes iš oro ar drėgmę iš pelkių, reikia nuliūdinti, nes kartojate kaip papūgos tą pačią mantrą iš spaudos ir socialinių tinklų. Viskas dirba visai kitaip. Netingėkite paskaityti daugiau knygučių apie gamtą ir ekosistemų funkcionavimą
CVPA planai susigražinti dalį es lėšų tiesiog vykdomi, nors pažeidimai visais atvejais tiesiog mažareiksmiai ir tiesą sakant net juokingi. Viena ranka duoda, kita ranka taiko sankcijas.
Bemokslių milijonierių ir neatsakingų politikų/KMSA direktorių valdomas miestas gauna dideliausias baudas po baudos, moka advokatams. Allles is ordnumg , viskas.” tvarkoje”, pone Mere. Kaip ir mobingas neparankių adminixtracijos darbuotojų ir įstaigų vadovų persekiojimai ir atleidimai, įmonių vadovų, kurie yra teisiami absoliutus palaikymas. patyčios viešų posėdžių metu ir kitas „grožis: .
Begalinė veimainystė bujoja, net ne du, bet penki veidai…
O kas negerai dėl ” ordnungo ” ? Nesugebantys dirbti turi būti atleidžiami
Dėl tokių nevykėlių panašu ir gauname baudas . Kiek „broko ” buvusių valdininkų valdyme , kuris iki šiol po teismus „vaikšto ” ? Gaila , kad eurai ne iš privačių kišenių atskaičiuojami . Klaidos – valdininkų ! Politikai – ne valdininkai .
kad tie nevykėliai ir neatleidžiami, jie tik pereina iš vienų kabinetų į kitus ir toliau „tvarkdariauja”.O jų „tvarkdariavimo” pasekmės kažkodėl visada žalingos miestui , bet naudingos verslininkams.Kaip manote, kodėl ?
nežinau kas į kokius kabinetus pereina pavardėmis ir kokios jų buvo atsakomybės . Blogiau miestiečiams taip pat sąlygina , nes man senam klaipėdiečiui , dabar vystomi projektai patinka . Miestas gražėja , darosi patogesnis gyventojams . Gal sugrįš ir gyvastis į miestą .
neseniai skaičiau lyg KD mero interviu , tai tų valdininkų atleistų ar ne 40 ? 12 iš vadovų pareigų . Dėl skaičių galiu suklysti, reikia pasitikslinti .
nesugebėję tinkamai dirbti klaipėdiečiams ir atleisti dabar ir aimanuoja komentaruose apie neva mobingą savivaldybėje
Verksmingą raštą ant seimo stalo ” rado ” konservatorius A.Petrošius ? 