Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-08-27 |
Klaipėdos seniūnaičiai kreipėsi į susisiekimo, ekonomikos ir inovacijų ministrus bei Klaipėdos merą ir savivaldybės administracijos direktorių dėl uostamiesčio švyturio atvėrimo visuomenei.
„Rugpjūčio 17 d. Pasaulinės švyturių dienos proga lankytojams buvo atvertas Klaipėdos švyturys. Renginys sukėlė didelį susidomėjimą, norintys pakilti i švyturį klaipėdiečiai ir miesto svečiai eilėje laukė daugiau nei po valandą. Švyturio atvėrimas nuolatiniam lankymui padėtų jūrinės kultūros sklaidai, taip pat padidintų Klaipėdos, o kartu ir visos Lietuvos turistinį potencialą. Mieste būtų vienu lankytinu objektu daugiau. Prašau imtis priemonių, kad Burių g. esantis Klaipėdos švyturys ir jo aplinka būtų atviri ir pritaikyti nuolatiniam lankymui”, – rašoma Klaipėdos Danės-Pajūrio išplėstinės seniūnaičių sueigos pirmininko Eimanto Koševoj pasirašytame rašte.
Šių metų vasarį „Lietuvos žinios“ skelbė, kad Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) artimiausiu metu planuoja pasiūlyti savivaldybėms perimti švyturius, esančius Klaipėdoje ir Šventojoje.
„Šiuos objektus norime perduoti tiems, kas galėtų juos atverti visuomenei, bet privalome neužmiršti, kad juose sumontuota ypač svarbi navigacinė įranga, ji turi būti apsaugota ir nebūti viešai prieinama. Tačiau principinė pozicija – perduoti švyturius savivaldybėms“, – „Lietuvos žinioms“ tada sakė LTSA Strateginio skyriaus vyriausiasis specialistas Irmantas Kuzas.
Klaipėdos švyturys buvo vienas pirmųjų šiaurės rytų Baltijos jūros pakrantėje, kai kuriais duomenimis, pastatytas ir įžiebtas 1796 m. rugsėjo 1 d. Senesni už jį buvo tik Dancigo ir Travemiundės švyturiai. 1819 m. švyturys buvo paaukštintas, jame įrengta nauja žibintų sistema. Iš šio švyturio autentiška teišliko tik 4 m cokolinė dalis, nes jis per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiškai sugriautas. 1950 m. atstatytas.
Dabar švyturys yra 44 m aukščio. Jo signalas matomas už 33 kilometrų.
Būtinai visuomenei reikia atverti Švyturį, kad žmonės iš aukščio lankydamiesi pamatytų kaip užtvertas pajūrys nuo miesto pavirto naftos bačkų miesteliu