Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-11-30 |
Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą, kuriame neigia viešai paskelbtus teiginius, kad priėmus naująjį Lietuvos prokuratūros įstatymą visų prokurorų atlyginimai neva padidės 500-900 eurų ir kviečia prokuratūros interneto svetainėje susipažinti su šiuo metu prokuratūroje mokamų atlyginimų vidurkių dydžiais.
Pranešime teigiama, kad iš šių duomenų matyti, jog didelį rezonansą sukėlusioje lyginamojoje lentelėje prokurorų gaunami atlygimai yra nurodyti be dabar mokamų priedų už kvalifikacinius rangus, kurių siekiama atsisakyti priimant įstatymo pataisas, ir be priedų už darbo stažą. Tokiu būdu lyginant dabar mokamus atlyginimus su numatytais įstatymo projekte, esą sukuriamas klaidingas įspūdis, kad priėmus aptariamas įstatymo pataisas prokurorų atlyginimai padidės vos ne 40 procentų.
Neva šiuo metu svarstomais Prokuratūros įstatymo pakeitimais ir papildymais siekiama užtikrinti teisingą apmokėjimą už prokuroro darbą, labiau skatinti prokurorus siekti aukštesnių ir vadovaujamų pareigų bei įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas, kurios įpareigojo numatyti priemones, didinsiančias motyvaciją dirbti prokuroru.
Nustatyti didesnį pareiginės algos koeficientą siūloma organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimus atliekantiems Generalinės prokuratūros bei teritorinių apygardų prokuratūrų prokurorams, taip skatinant juos dirbti būtent šiose baudžiamojo persekiojimo srityse, kurioms būdinga didesnė smurtinio bei kitokio nusikalstamo poveikio rizika.
Siūlomais darbo užmokesčio pakeitimais taip pat siekiama padidinti tų vadovaujančios grandies prokurorų darbo užmokestį, kurių atlyginimai šiuo metu yra beveik tokie pat kaip ir eilinių prokurorų.
Pranešime teigiama, kad po prokuratūros pertvarkos vadovaujančių prokurorų skaičius sumažėjo daugiau kaip perpus – nuo 190 iki 87, tačiau atsakomybė – ženkliai padidėjo. Tai esą yra viena iš priežasčių, dėl ko per skelbiamas atrankas į vadovų pareigas dažnai nesulaukiama konkurencingo pretendentų skaičiaus. Tikimasi, kad didesnis atlyginimas turėtų daugiau prokurorų skatinti siekti karjeros ir vadovaujamų pareigų.
Šiomis pataisomis siūloma taip pat atsisakyti prokurorų kvalifikacinių rangų, o už juos dabar mokamus priedus įtraukti į pareiginės algos koeficientą.
Taip pat pranešama, kad prokuratūros 2017 metų darbo užmokesčio fondas, palyginti su 2008 metų darbo užmokesčio fondu, išliko sumažintas 4 proc., nors teismų, Valstybės kontrolės ir kitų biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio fondai ne tik grąžinti į prieš krizę buvusį lygį, bet ir padidėjo.
Ne tik su vidutiniu prokurorų darbo užmokesčiu, bet ir su visų prokuratūros darbuotojų atlyginimais galima susipažinti čia.
Ne pirmą kartą viešina, o kaip ir visų valstybinių įstaigų atlyginimai yra internetiniame puslapyje.