Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-06-26 |
Klaipėda kviečia kurti pažangiausius sprendimus šiandienos ir ateities uostams. Hakatonas „Portathon Baltic 2019” rugsėjo 20-22 d. suburs įmonių komandas, inovacijų kūrėjus bei startuolius iš Lietuvos ir užsienio.
Renginiu siekiama sutelkti skirtingų kompetencijų turinčius specialistus ir technologijų entuziastus, kad šie kūrybiškumui atviroje aplinkoje, talkinant mentoriams, generuotų idėjas ir prototipus, pritaikomus logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas.
Sprendimus komandos turės išvystyti bei vertinimo komisijai pristatyti per 48 valandas.
Anot organizatorių, renginys, kuriam jau intensyviai ruošiamasi, aktualus keliais aspektais.
„Atstovaujame jūrinę pramonę vystančiam miestui, turinčiam ambicingą „mėlynojo proveržio“ strategiją, tad galimybės uoste diegti inovacijas bei siekti dar didesnio jo konkurencingumo, mums yra itin svarbios. Hakatono tema suteiks galimybę labai plačiai apžvelgti transporto sektorių, nes uostas – tai ne tik laivai, bet ir geležinkeliai, kelių transportas. Automatizacija ir skaitmenizacija visą šį sektorių sparčiai transformuoja, atnešdamos ir iššūkių, ir naujų galimybių. Didžiausia grąža, žinoma, džiaugsis tie, kurie neliks vien procesų stebėtojais, o patys bus aktyvūs naujų sprendimų kūrėjai ir įgalintojai“, – pranešime cituojamas Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP )plėtros vadovas Andrius Sutnikas.
Pirmąsyk uostamiestyje vyksiantį renginį KMTP organizuoja drauge su idėją palaikančia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos SGD klasteriui priklausančiomis įmonėmis, o taip pat partneriais iš Lenkijos – organizacija „Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area“.
„Portathon Baltic 2019” hakatoną Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau įtraukė į šiųmetės „Inovacijų savaitės“ renginių kalendorių.
Pranešama, kad įdomiausius sprendimus sugeneruosiančių komandų lauks solidūs prizai.
Dalyvavimas renginyje – nemokamas, o registracija jau prasidėjo.
Savo atstovus į renginį raginamos deleguoti įmonės, jungtis į komandas ir drauge bendro tikslo siekti gali ir pavieniai startuoliai, specialistai, inžinerinių specialybių bei IT studentai.
Pranešama, kad Mokslo ir technologijų parko erdvėse dalyviams bus sudarytos sąlygos pasinerti į iššūkius neskaičiuojant valandų – nors ir pernakt. Esant poreikiui kai kurias užduotis komandos galės atlikti Verslo inkubatoriuje įsikūrusioje 3D modeliavimo bazėje, kur bus sudarytos sąlygos naudotis „AutoCAD“ ir „SolidWorks“ programine įranga, 3D spausdintuvu.
Parašykite komentarą