Lietuvos kariai vėl saugos nuo piratų

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-11-29

Į Europos Sąjungos tarptautinę operaciją ATALANTA trečiadienį išvyksta iš 14 Lietuvos karių sudaryta ketvirtoji Autonominė laivo apsaugos grupė (ALAG-4).

Lietuvos karių rotacija operacijoje, skirtoje kovoti su piratavimu ir plėšimais Indijos vandenyne prie Somalio krantų, truks iki 2018 m. kovo pradžios.

Akvilės Bertulės nuotr.

„Gerbkite vienas kitą ir sunkiais momentais nepamirškite, kad jūs atstovaujate savo šaliai“, – išlydėdamas karius sakė pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus.

ALAG-4  operacijos metu vykdys Pasaulio maisto programos laivo „MV Esbjerg“, gabenančio humanitarinę paramą Somalio žmonėms, apsaugą. Per keturis mėnesius apsaugos grupė laivu nuplauks apie 7 tūkst. jūrmylių (apie 13 tūkst. km). Didžiąją Somalio žmonėms skirtos paramos krovinio dalį sudaro maisto produktai. Laivo apsaugą lietuviai perims iš šiuo metu ją vykdančių Serbijos karių.

ALAG-4 sudaro specialiai šiai operacijai parengti 12 karių: 11 iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų ir vienas iš Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos. Operacijai priskiriami ir du Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Nacionalinės paramos elemento kariai, kurie organizuos ir koordinuos Autonominės laivų apsaugos grupės karių aprūpinimą.

Lietuva operacijoje ATALANTA dalyvauja nuo 2011 metų, skirdama Karinių jūrų pajėgų štabo karininką operacijos vadavietėje Nortvude (Jungtinė Karalystė). 2013-2016 metų laikotarpiu Lietuvos kariuomenė buvo dislokavusi tris autonomines laivo apsaugos karių grupes (ALAG), tuo pačiu laikotarpiu buvo skiriamas ir vienas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas tarnybai operacijos ATALANTA kariniame laive įsikūrusioje pajėgų vadavietėje.

ES karinė jūrų operaciją ATALANTA pradėta 2008 metais, reaguojant į itin išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone.

Šiuo metu ES operacijoje dalyvauja apie 1 tūkst. karių iš ES valstybių ir šalių partnerių, taip pat skiriami laivai ir orlaiviai.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Karinės jūrų pajėgos ir „Litgrid“ bendradarbiaus didinant saugumą Baltijos jūroje

Lietuvos kariuomenė pirmadienį pasirašė sutartį su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatore „Litgrid“, pagal kurią sutarta didinti strateginės infrastruktūros Baltijos jūroje saugumą. ...
2025-01-13
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Karinių jūrų pajėgų laivuose vėl tarnaus šauktiniai

Po bemaž 15-os metų pertraukos jaunuoliams atsiveria naujos galimybės – nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai nuo šiol galės rinktis ...
2025-01-13
Skaityti daugiau

Politika

Ministerija žada ieškoti priemonių didinti kritinės infrastruktūros apsaugą

Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, Krašto apsaugos ministerija (KAM) informuoja, jog Lietuvos karinės jūrų ...
2024-12-26
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This