Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-05-16 |
„Įlipę į tarpmiestinį autobusą dažniausiai skubame atsisėsti ir patogiai įsitaisyti. Tačiau vienas pirmųjų veiksmų, kurį turime padaryti prieš pajudant autobusui į kelionę – užsisegti saugos diržą. Deja, bet daliai keleivių tai vis dar atrodo nereikšminga smulkmena ir jie nesusimąsto, kad būtent užsegtas diržas avarijos ar staigaus stabdymo atveju gali išgelbėti jų sveikatą ar netgi gyvybę” , – rašoma Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pranešime.
Praėjusią savaitę, minint Jungtinių Tautų paskelbtą 5-ąją saugaus eismo savaitę „Lyderystė eismo saugumui“, buvo tikrinama, ar važiuodami tolimojo susisiekimo autobusais keleiviai segasi saugos diržus. Per kelias dienas keliuose patikrinta 30 autobusų ir 286 jais vykę keleiviai, iš kurių 61 proc. segėjo saugos diržus.
„Saugos diržai autobusuose įrengti ne šiaip sau, o dėl pačių keleivių saugumo. Nors garsiai apie diržų segėjimą tolimojo susisiekimo autobusuose pradėta kalbėti neseniai, patikrinimų metu matome, kad žmonių sąmoningumas po truputį didėja. Vis dėlto dar daug žmonių nežino, kad autobuse esant įrengtiems saugos diržams pagal Kelių eismo taisykles visi keleiviai privalo juos užsisegti. Ir tai yra kiekvieno asmeninė atsakomybė“, – pranešime cituojamas LTSA direktorius Genius Lukošius.
Teigiama, jog tęsdami bendradarbiavimą su Lietuvos keleivių vežėjais ir autobusų stočių valdytojais, LTSA ir šiemet skatins vairuotojus prisiminti, kad jų vaidmuo vežant keleivius iš vieno miesto į kitą yra itin svarbus, kai kalbama apie saugos diržus.
Artimiausiu metu visus vežėjus ir autobusų vairuotojus pasieks informaciniai lipdukai, raginantys niekada nepamiršti, kad prieš užvedant autobuso variklį tereikia ištarti „Užsisekime saugos diržus“.
Parašykite komentarą