Patikimiausi kriminalistų metodai mena žilą senovę

Fotoreportažai, Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoPalmira Martinkienė
2019-05-07

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Kol kas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams nesiseka rasti moters ar vyro, kuris balandžio pabaigoje paliko naujagimį prie darželio tvoros – nei DNR tyrimai, nei gyventojų pranešimai laukiamų rezultatų iki šiol nedavė.

J. Cibulskis išsamiai papasakojo apie įvykio vietoje kriminalistų naudojamus prietaisus ir metodus. Palmiros Mart nuotr.

Antradienį, Spaudos dienos proga, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybė ne tik tradiciškai vaišino žurnalistus tortu, bet ir atsakinėjo į jiems rūpimus klausimus bei išsamiai supažindino su kriminalistų atliekamomis pačiomis įvairiausiomis ekspertizėmis ir leido trumpam patiems žurnalistams pabuvoti ekspertų kailyje, nustatant „nusikaltėlių” pirštų antspaudus.

Pasak Kriminalistinių tyrimų tarnybos viršininko Leonido Jegorovo, per metus Klaipėdoje atliekama per 1000 ekspertizių. Pagrindinės iš jų yra daktiloskopinės, trasologinės, informacinių technologijų, balistinės, kvapų, namų gamybos alkoholio ir kt. Beje, tiriant, ar samanė yra pagaminta namų sąlygomis, naudojamas ir įprastas būdas – ragavimas bei uostymas. Šį darbą, pasirodo, atlieka moterys, tačiau, pasak L. Jegorovo, jam nėra tekę matyti, jog dėl to pareigūnės darbe būtų apgirtusios.

Per metus maždaug šimtas klaipėdiečių kriminalistų ekspertų atliktų tyrimų tampa įkalčiais, kurie turi lemiamą įrodomąją reikšmę ne tik nustatant įtariamuosius, bet ir juos nuteisiant.

Tačiau DNR tyrimų Klaipėdos kriminalistai neatlieka, jie atliekami Vilniuje kriminalistinių tyrimų centre, kuriame kaupiama ir saugoma visos šalies esamų ar galimų įtariamųjų DNR duomenų bazė. Pastaruoju metu DNR tyrimų rezultatų mėnesiais laukti, kaip būdavo seniau, nebetenka. Esant skubiam atvejui, rezultatų galima tikėtis net ir tą pačią dieną.

Nors pastaruoju metu kriminalistų įranga ir darbo metodai gerokai patobulėjo, tačiau, pasak Kriminalistinių tyrimų tarnybos vyriausiojo specialisto Jono Cibulskio, patikimiausi, įvykio vietoje nustatant, pvz., pirštų antspaudus iki šiol tebėra tie patys cheminiai milteliai, kurie buvo naudojami ir prieš daugybę metų. Tuo galėjo įsitikinti ir žurnalistai, panorę išbandyti, kaip tai daroma. Deja, ne visiems sekėsi vienodai gerai…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”81787,81748,81749,81750,81751,81752,81753,81760,81755″ img_size=”gallery”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Pradūrė padangas ir apipylė skysčiu

Policija praneša apie vandalų išpuolį prieš transporto priemonę. Sekmadienį apie 13 val. Klaipėdoje, Melnragėje, Kopų g. esančiame kieme pastebėta, jog ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

Regionas

Pasitikėjimo Klaipėdos apskrities policija rodiklis vėl lenkia šalies vidurkį

Naujausios šalies gyventojų apklausos rezultatai rodo, kad visuomenės pasitikėjimas Klaipėdos policija išlieka labai aukštas ir lenkia šalies vidurkį – Klaipėdos ...
2025-01-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Vairuotojai turės pasiaiškinti, kodėl prie vairo sėdo girti

Girti prie vairo aptikti du vyrai bei viena moteris laukiami Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Šeštadienį apie 18 val. Klaipėdoje, ...
2025-01-12
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This