Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-04-12 |
Penktadienį generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, atsižvelgęs į Atrankos komisijos pateiktą išvadą, naujai ketverių metų kadencijai paskyrė Lietuvos nacionalinį narį Eurojuste ir jo pavaduotoją.
Pranešama, jog Lietuvos nacionaline nare Eurojuste tapo atrankoje dalyvavusi buvusi klaipėdietė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, generalinio prokuroro pavaduotoja.
Darbą uostamiestyje beveik prieš 20 metų tuomet dar M. Šniutytė pradėjo iškart po teisės studijų M. Romerio universitete. Nuo eilinės prokurorės iš pradžių Klaipėdos apylinkės, vėliau – ir Klaipėdos apygardos prokuratūroje, ji greitai ėmė kopti karjeros laiptais, vadovavo vienam jau šiuo metu panaikintam skyriui, o prieš tapdama generalinio prokuroro pavaduotoja ėjo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiosios prokurorės pareigas.
Puikiai mokėdama anglų kalbą, gebėdama teikti konstruktyvius pasiūlymus, racionaliai spręsti ginčytinus klausimus, prokurorė ne kartą buvo kviečiama dalyvauti įvairiose darbo grupėse, komisijose bei tarptautiniu mastu vykdomuose projektuose. Klaipėdos apygardos prokuratūroje paskutiniais metais ji dar buvo buvo atsakinga ir už teisinės pagalbos prašymų su užsienio šalimis vykdymą.
Vyriausioji justicijos patarėja generalinio prokuroro pavaduotoja tapo 2016 m lapkritį.
Prokuratūra praneša, kad M. Šniutytė-Daugėlienė dirbs Eurojusto buveinės valstybėje, Nyderlandų Karalystėje, naujas pareigas ji pradės eiti nuo šių metų rugpjūčio 20 d.
M. Šniutytės-Daugėlienės vyras, ilgametis Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Arvydas Daugėla neseniai paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju. Šias pareigas jis pradės eiti nuo birželio 2 d.
Pora augina du nepilnamečius vaikus – dukrą ir sūnų.
INFORMACIJA
Eurojustas (Europos Sąjungos bendradarbiavimo baudžiamosios teisenos srityje agentūra) įkurtas 2002 metais. Eurojusto veiklos tikslas – stiprinti nacionalinių tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo institucijų darbo efektyvumą tiriant sunkius tarptautinius ir organizuotus nusikaltimus ir užtikrinti operatyvų bei efektyvų teisingumo vykdymą. Eurojustas glaudžiai bendradarbiauja su nacionalinėmis institucijomis, Europolu, OLAF, Europos teisminiu tinklu, kitomis ES institucijomis, įstaigomis ir agentūromis.
Lietuvos nacionalinis biuras Eurojuste savo veiklą pradėjo šaliai įstojus į Europos Sąjungą. Nuo 2004 m. gegužės 4 d. Lietuvos nacionalinio nario Eurojuste funkcijas vykdo Generalinės prokuratūros prokuroras.
Nuo labai gero žmogo ir vyro Arvydą Daugėlą žmoną pabėgo į Vilnių, į Generalinį Prokuratųrą…”Seimui paskyrus jos (M. Šniutytės- Daugelenės) vyrą A. Daugėlą LAT teisėju, teisininkų pora, auginanti du nepilnamečius vaikus, persikels gyventi į Vilnių“ (atviraklaipeda.lt). Tik žmona sužinojo, kad vyras paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėju – pabėgo į Nyderlandus, į Gaagą…Gerbamasis Arvydas Daugėlą, Dievas labai gerai mato Jusų nešvarus teisėjavimo darbėlius. Ir „dėkoja” Jums. Ačiu, Dievui.
Jungtynių Tautų Organizacija per 4 metus turęs nustatyti Pasauliojusto pareigas Antarktidoje. Bus kur toliau bėgti. Ir į laikinius pingvinus bus maloniau žiurėti, nėgu į vieną įsimylėjes į savęs, kitų žmonių problemos ir skausmo nematančią pingviną.