Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-10-19

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pranešė, kad įmonėje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema, pagrįsta standarto LST/ISO 37001:2017 nuostatomis.

Palmiros Mart nuotr.

„Susisiekimo ministro patvirtintos kovos su korupcija programos strateginis tikslas yra sukurti veiksmingą, kryptingą ir nuoseklią korupcijos prevencijos ir antikorupcinio švietimo sistemą. Pastaraisiais metais Uosto direkcija yra įdiegusi nemažai antikorupcinių priemonių. Įgyvendinant mums keliamus ir išsikeltus uždavinius ir siekiant didinti tiek visuomenės, tiek partnerių pasitikėjimą, buvo priimtas sprendimas Uosto direkcijoje įsidiegti antikorupcinės vadybos sistemą“, – pranešime spaudai cituojamas Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Teigiama, kad sistema leis laiku nustatyti visuose Uosto direkcijos veiklos procesuose kylančią korupcijos riziką ir, ją įvertinus, parinkti proporcingas ir efektyvias antikorupcines ir kitas kontrolės priemones. Antikorupcinėje vadybos sistemoje didelis dėmesys skiriamas darbuotojų mokymui bei siekiama, kad kiekvienas darbuotojas būtų atsakingas už korupcijos apraiškų užkardymą.

Garsiausia pastarojo meto korupcijos Uosto direkcijoje byla jau buvo nukeliavusi iki Apeliacinio teismo. JO kolegija rugsėjo pabaigoje paskelbė verdiktą, kuriuo atmetė buvusio Uosto direkcijos infrastruktūros direktoriaus Gedimino Zumaro ir buvusio „Latvijas tilti“ valdybos pirmininko, Latvijos piliečiui Genadijaus Kamkalovo skundus dėl šių metų balandį Klaipėdos apygardos teismo sprendimo.

Šis teismas už kyšio – 5 tūkst. eurų vertės šveicariško laikrodžio „Ulysse Nardin“ bei dar 5 tūkst. eurų, sudėtų į konjako „Hine vintage cognacs“ dėžutę – paėmimą G. Zumarui buvo skyręs 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę atidedant jos vykdymą 2 metams. Jam taip pat buvo uždrausta 2 metus dirbti valstybės tarnyboje. Genadijui Kamkalovui buvo paskirta 9415 eurų bauda, tačiau įvertinus vienos paros suėmimą, jam liko sumokėti 9339 eurus.

Savaite vėliau buvo pranešta, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba Klaipėdos apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje A. T., dirbęs Uosto direkcijoje inžinieriumi, kaltinamas kyšininkavimu, dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų panaudojimu, o vienos bendrovės direktorius T. D. – papirkimu bei dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų panaudojimu.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika, Svarbu

Klaipėdos politikus trikdo Salomėjos Nėries vardas

„Nenoriu būti teisėju to, kas buvo prieš šimtą metų, mažiau gal, tai susilaikysiu”, – tarsi apibendrinamas daugelio kolegų nuomones apie ...
2025-01-22
Skaityti daugiau

Miestas

Ruošiamasi tvarkyti Dangės šlaitą

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog ties Botanikos sodu esančioje Dangės pakrantėje jau vyksta paruošiamieji darbai – formuojamas laikinas kelias, ruošiama būsima ...
2025-01-22
Skaityti daugiau

Mums rašo

Pasiekta sunki pergalė

Laiko dulkes nužėrus, laikrodžio rodyklę atsukime aštuoneriais metais atgal. 2017 m. rugsėjo 2 d. laikraštyje „Vakarų ekspresas“ buvo išspausdintas straipsnis ...
2025-01-20
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This