Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-10-04 |
Klaipėdos rajono savivaldybė suskubo visuomenei paaiškinti, kam ji naudoja reprezentacines lėšas. Esą viešojoje erdvėje pasigirdusią kritiką greičiausiai iššaukė informacijos trūkumas.
Rajono savivaldybės išplatintame pranešime spaudai teigiam, kad „nors bandoma pabrėžti, kad reprezentacinės lėšos naudojamos tik kavai, saldainiams, smulkioms dovanėlėms, tačiau pamirštama paminėti, kad didžioji dalis dovanų, daiktų, pirktų už reprezentacines lėšas, teko rajono bendruomenėms, gyventojams, kurie rodė pilietines iniciatyvas, dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginiuose, mokiniams, kurie dalyvavo įvairiose akcijose”.
„Žinoma, lėšas reikia taupyti visur, kur įmanoma. Manau, kad galėjome jų daugiau sutaupyti ir šioje srityje, galbūt padarėme ne viską, tačiau Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio metai pasižymėjo renginių gausa, šventėme jubiliejinį Gargždų gimtadienį, o tai lėmė ir didesnį lėšų poreikį”, − pranešime spaudai cituojamas rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.
Jo teigimu, metų pradžioje Taryba tvirtino Savivaldybės biudžetą, kuriame reprezentacinėms išlaidoms buvo numatyta skirti 50 tūkst. eurų. Iš šių lėšų 15 tūkst. eurų buvo iškart panaudoti sumokėti kreditoriniams įsiskolinimams už 2017 metus. „Taigi 2018 metų pradžioje realių lėšų reprezentacijai turėjome 35 tūkst. eurų. Liepos mėnesį tikslindami biudžetą paprašėme papildomų 21,7 tūkst. eurų, o praėjusiame posėdyje – dar 20 tūkst. eurų. Taigi 2018 metais reprezentacinės lėšos sudaro 76,7 tūkst. eurų. Net ir pridėjus 15 tūkst. eurų, kurie buvo panaudoti kreditorinių įsiskolinimų sumokėjimui, reprezentacinės lėšos sudaro gerokai mažiau nei 1 procentą visų Savivaldybės biudžeto lėšų”, – sakė S. Karbauskas.
Pasak Administracijos direktoriaus, pagrįsta kritika visuomet yra gerai, ji verčia pasitempti, labiau stengtis, mokytis iš padarytų klaidų, tačiau situacija dėl reprezentacinių lėšų kelia nemažai klausimų, į kuriuos galime pabandyti atsakyti kiekvienas sau: ar reikėjo patenkinti Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos prašymą nupirkti vaikams vienodus rūbus Dainų šventei, ar reikėjo atsiliepti į balsėniškių prašymą nupirkti Lietuvos vėliavos spalvos marškinėlius, kad Vasario 16-ąją prie paminklo Jurgiui Šauliui jie iš 100 žmonių galėtų suformuoti gyvą vėliavą, ar reikėjo skirti dovanas pėsčiųjų žygių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, dalyvių apdovanojimams, galbūt nereikėjo organizuoti akcijos ir dalinti vėliavų naujakuriams, nepasiturintiems, gal nereikėjo Gargždų miesto 765-ojo jubiliejaus proga priimti net trijų užsienio delegacijų?
Anot S. Karbausko, kartu kaip bendruomenė turime nuspręsti, ar mūsų rajonui svarbios gyventojų iniciatyvos, jų organizuojamos šventės, ar mums svarbūs tarptautiniai ryšiai, apskritai, ar savivaldos atstovai turi rodyti dėmesį gyventojams, skatinti jų iniciatyvas, apdovanoti pilietiškiausius?
„Už reprezentacines lėšas perkami ir padėkos raštai, dovanų maišeliai, suvenyrai, rašikliai, įvairios dovanos, kurios skiriamos konkursų laimėtojams. Mes džiaugiamės kiekvienu pilietišku gyventoju, kuris skiria dėmesio aplinkosaugai, civilinei saugai, rajono turizmo objektams, kultūros paveldui, lietuvių kalbai, kuris organizuoja pėsčiųjų žygius, sąžiningai dirba, puoselėja savo gyvenamąją aplinką. Manau, kad tokie asmenys tikrai yra verti padėkos rašto, simbolinės dovanos. Daugelio renginių, konkursų organizatoriai prašo Savivaldybės paramos, todėl keista stebėti, kuomet reprezentacijai skirtomis išlaidomis piktinasi politikai, kurie patys prašo įvairių prizų savo renginiams bei mielai stoja į sveikintojų gretas, kai teikiamos iš reprezentacinių lėšų pirktos dovanos“, – teigė S. Karbauskas.
Daug diskusijų kyla ir dėl lėšų, skirtų kavai, saldainiams, tačiau Klaipėdos rajono savivaldybėje kasdien apsilanko įvairių svečių, bendruomenių, įmonių atstovų, gyventojų, todėl vadovams pavaišinti svečius kava, saldumynais – gero tono ženklas. Saldainiais bei vandeniu taip pat vaišinami ir įvairių seminarų, mokymų dalyviai, moksleiviai bei kiti asmenys, apsilankę Savivaldybėje. Vertėtų paminėti, kad iš tų pačių reprezentacinių lėšų Tarybos posėdžių pertraukų metu yra maitinami, kava vaišinami ir Tarybos nariai, žiniasklaidos atstovai.
„Šie metai – iš tiesų išskirtiniai, švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Visi džiaugiamės rajono gyventojų aktyvių dalyvavimu renginiuose, iniciatyvumu, pilietiškumu, tačiau, kai diskutuojame apie lėšų reprezentacinėms priemonėms panaudojimo tikslingumą, kviečiu kiekvieną pasvarstyti, kokius gyventojų prašymus reikėjo atmesti, kurie buvo neverti Savivaldybės paramos simbolinėmis dovanėlėmis, kurie nenusipelnė vėliavų, padėkos raštų, gėlių puokštės, kuri užsienio partnerių, verslininkų, valstybinių įstaigų atstovų delegacija nenusipelnė dovanos su rajono atributika?
Kalbėti skaičiais reikia, tačiau vertėtų nepamiršti ir kainų augimo, negalime norėti ir naiviai tikėtis, kad viskas kainuos tiek, kiek prieš 5 ir daugiau metų, todėl tokie palyginimai yra tiesiog nesąžiningi. Paskaičiuokime, kiek kainuoja vienas geras skėtis, USB laikmena ar rašiklis, o šiuos daiktus dar puošiame Savivaldybės atributika. Šiandien, stebėdamas diskusijas viešojoje erdvėje, kviečiu kiekvieną pasvarstyti, kaip jie naudotų reprezentacines lėšas, − ar atmestų bendruomenių prašymus, neprisidėtų prie renginių, − ir, žinoma, visuomet esu dėkingas už kritiką bei raginu visus iš naujo pagalvoti apie reprezentacinių lėšų naudojimą, jų taupymą, diskutuoti viešoje erdvėje, teikti pasiūlymus, idėjas“, – kvietė administracijos direktorius S. Karbauskas.
Parašykite komentarą