Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-09-14 |
Rugsėjo 20–23 d. Vilniuje ir Klaipėdoje pirmą kartą vyks Lietuvos lėlių teatrų vitrina-festivalis „Materia magica LT“.
Jo metu Klaipėdos gyventojams, miesto svečiams, festivalių programų sudarytojams ir prodiuseriams iš Izraelio, Vokietijos, Japonijos, Lenkijos, Kroatijos, Šveicarijos, Kinijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Latvijos, Japonijos ir Turkijos bus pristatyta dvylika lietuviškojo lėlių teatro spektaklių. Prieš lėlių teatro vitriną rugsėjo 15–20 d. lėlių teatro profesionalai bus kviečiami į kūrybines dirbtuves.
Šiemet dirbtuvėse savo patirtimi dalinsis mentoriai Gérardas Schiphorstas ir Marije van der Sande iš „TAMTAM objektentheater“ bei Zvi Saharas iš „Puppet Cinema“. Dirbtuves organizuoja Lietuvos nacionalinis centras UNIMA kartu su Izraelio ambasada Lietuvoje ir kviečia į jas teatro studentus ir lėlių teatro profesionalus, aktorius, režisierius, muzikantus, vizualiųjų menų ir kino animacijos kūrėjus iš visos Lietuvos.
Klaipėdoje įsikūręs centras UNIMA ne vienerius metus aktyviai rengia mokymus profesionaliems lėlininkams, siekia sudaryti sąlygas bendrauti ir bendradarbiauti, tuo pačiu kurdami stiprią lėlininkų bendruomenę.
Pirmųjų dirbtuvių „PuppetCinema: atgaivinanti kameros akis“ mentorius, iš Izraelio kilęs ir šiuo metu ten kuriantis režisierius, aktorius, lėlininkas, lėlių ir objektų teatro bei kino grupės „PuppetCinema“ įkūrėjas Zvi Sahar, dalyvius supažindins su lėlių teatro ir kinematrografijos jungties specifika.
2009 m. prasidėjęs meninis „PuppetCinema“ eksperimentas, pasitelkdamas cinema verité estetiką, ieško sąveikos taškų tarp lėlių, objektų teatro ir kino; garso efektų įrašų, dizaino ir tiesioginės vaizdo transliacijos. Dirbtuvių dalyviai turės išskirtinę galimybę sužinoti apie lėlių bei kameros animavimo ir manipuliavimo procesų skirtumus ir panašumus, mokytis pasakojimo meno (visual storytelling) subtilybių bei kitų technikų ir metodų, padėsiančių teatro, lėlių ir objektų animavimo, kinematografijos elementus sujungti į vientisą tarpdisciplininį meno kūrinį.
Rugsėjo 18 d. startuos antrosios kūrybinės dirbtuvės „Slaptas objektų gyvenimas“. Dirbtuvių mentoriai Gérardas Schiphorstas ir Marije van der Sande iš „TAMTAM objektentheater“ (Olandija) kartu su kitais TAMTAM grupės kūrėjais jau beveik 4 dešimtmečius kuria vaizdų ir objektų teatrą be žodžių. Jų išvystytas savitas stilius balansuoja tarp plastinių menų ir teatro; spektakliuose didelis dėmesys skiriamas muzikai ir garsiniams spektaklio elementams. Dirbtuvių metu dalyviai iš rastų objektų kurs vizualų, bežodį spektaklį. Pradėdami objektų atranka, jų atgaivinimu, baigdami vizualaus scenarijaus rašymu, dalyviai mokysis atidžiau įsižiūrėti į daiktus ir medžiagas, pažinti juos, atrasti iš pirmo žvilgsnio negyvuose objektuose slypinčią istoriją ir dramatinę liniją, padėsiančią kurti ir spektaklio dramatizmą.
Tikimasi, kad dirbtuvės taps patogia, atvira erdve dalintis žiniomis, naujos patirtys suteiks kūrybinį impulsą, o mentorių pristatyti metodai padės lėlininkams įvairius, naujai užgimusius sumanymus įgyvendinti ir techniškai. Lietuvos nacionalinis UNIMA centras planuoja ir toliau vykdyti tokio pobūdžio projektus bei tikisi dar didesnio ir aktyvesnio lėlininkų dalyvavimo juose.
Parašykite komentarą