Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-08-17 |
„Atviros Klaipėdos” skaitytojai pranešė, kad jau nuo rugsėjo Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje gali nelikti Vaikų psichiatrijos skyriaus.
Ligoninės vyr. gydytojas Romaldas Sakalauskas teigia, kad skyrius kol kas dirba, tačiau dėl galimos kadrų problemos jo likimas iš tiesų gali paaiškėti rugsėjį.
„Kol kas netiesa, kad ketiname uždaryti šį skyrių. O kaip bus rugsėjo mėnesį bus matyti. Jei neliks gydytojų, jie išvažiuos, suspenduosim veiklą. Kol kas dirba kaip dirbę. O jei nebus gydytojų, tai ką jau darysi. Čia nėra jokių ministerijos nurodymų, jokių intrigų. Yra jaunos merginos, tuokiasi, asmeniniai gyvenimai, kažkas panašaus. Gyvenimas vyksta ir kartais įneša įvairių niuansų, ir dekretai, ir visi kiti suprantami dalykai”, – aiškino R. Sakalauskas.
Šios ligoninės interneto puslapyje skelbiama, kad šiuo metu čia darbuojasi skyriaus vedėja, vaikų ir paauglių psichiatrė Jovita Anikinaitė bei gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė Milda Repečkaitė. Su skyriaus vedėja penktadienio popietę susisiekti jau nepavyko.
Pasak „Atvirą Klaipėdą” konsultavusio sveikatos srities specialisto, šis Vaikų psichiatrijos skyrius dabar yra vienas geriausių Lietuvoje.
„Jei ligoninės vadovybė nesugebės išspręsti šios problemos, tai reikš, kad tokių sveikatos paslaugų prireikusius mažuosius klaipėdiečius tėvai turės vežti arba į Šiaulius, arba į Kauną”, – sakė specialistas.
Ligoninė pateikia informaciją, kad šiame skyriuje nuo 2012 m. teikiamos ir dienos stacionaro, krizių intervencijos ir vaikų psichiatrijos paslaugos. 20 lovų vaikų skyriuje teikiamos vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugos vaikams nuo 7 iki 18 metų. Skyriuje yra vienvietės, dvivietės, trivietės palatos, procedūrinis kabinetas, sporto salė su modernia įranga, užimtumo patalpa, muzikos ir meno terapijos patalpa, valgykla. Įrengtas saugus kiemelis pasivaikščiojimams bei žaidimams lauke.
Stacionaro skyriuje gydomi vaikai su elgesio ir emocijų sutrikimais, kurie prasideda vaikystėje ir paauglystėje, nuotaikos, neuroziniais, raidos, valgymo sutrikimais. Taip pat yra gydomi vaikai su ūmiais psichoziniais sutrikimais.
Skyriuje taip pat taikoma aplinkos terapija, meno terapija, muzikos terapija, ergoterapija, atliekama psichodiagnostika, individualus psichologinis vaiko ir šeimos konsultavimas. Rašoma, kad čia vaikus konsultuoja ir medicinos psichologė-psichoterapeutė Ingrida Mineikienė bei medicinos psichologė Inesa Golubovskaja.
Iki 2022 metų SocMin turi planą sumažinti negalią turinčių žmonių skaičių 30%. Manau, kad jie planą ne tik įvykdys, bet ir viršys. Šaunuoliai. Nėra diagnozės nėra ir ligonio.
Si problema skaudziai palies tevelius auginancius neigalius vaikus. Pati auginu neigalia dukra ir kuo artyn paauglystes elgesio problemos dideja… As net neisivaizduoju kaip galima uzdaryti toki skyriu kai poreikis tokio skyriaus butinas? Ir pritaikyta si ligonine idealiai pacientams, kurie turi sveikatos problemu. Yra ir sporto sale, meno terapijos, sensorinis kambarys, uzimtumo klase, vidinis kiemelis su supynem ir krepsiniu. Salygos vaikams puikios, personalas nuostabus. As visiskai pasimetus ka daryti reikes teveliams, kai ju vaikams pabloges sveikata… Vezti i Siaulius, Kauna, Vilniu ar Panevezi???? Kur tuo metu tevams buti, gyventi viesbuty kol vaikas guli, mesti darbus??? Zmones atsibuskit, bukit pakantesni socialiai pazeidziamom zmoniu grupem… Mes egzistuojam.. Mes cia… Ligonine butina. Negi prasome tiek daug? Kokios eiles gultis i skyriu planiskai… Liudna, kad turint toki puiku skyriu teks belstis i kita Lietuvos gala… Kaip ta vaika nuvezti paumejimo atveju i kita miesta? Liudna… Baisu… Neramu… Duok Dieve sveikatos jusu vaikams ir anukams, kas savo parasais uzkerta kelia i toki lyg ir suprantama dalyka-teise paguldyti vaika ne i koki kardiologijos skyriu, bet psichiatrijos… Deja, gyvenimas ne visiems rozem klotas, tureti sveika vaika…