Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-04-01 |
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas savo įsakymu pritarė uostamiesčio „Akropolį“ valdančios bendrovės „Taikos turtas“ iniciatyvoms keisti valdomų žemės sklypų paskirtį. Aiškindamas, kam to prireikė, Dominykas Mertinas, „Akropolis Group“ rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas tikina, kad konkrečių plėtros planų dar neturima. O situacija dėl paskelbtų projektinių pasiūlymų ir buvusio KGB pastato apibūdinama taip pat, kaip ir 2023-iųjų pavasarį.
Minėtajame A. Žuko įsakyme nurodoma, kad jis pritaria iniciatyvai pradėti dar 2005 m. liepą patvirtinto detaliojo plano korektūrą sklypams Taikos pr. 61C ir Taikos pr. 63.
„Atvirai Klaipėdai“ atsiųstame D. Mertino komentare nurodoma, kad tokiomis procedūromis siekiama pakeisti žemės sklypo Taikos pr. 63 naudojimo būdą iš visuomeninės į komercinės paskirties objektų teritorijos, o sklypui Taikos pr. 61C, kuriame šiuo metu yra įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės nustatyti papildomą žemės sklypo naudojimo būdą – komercinės paskirties objektų teritorijos.
„Kol kas neturime konkrečių plėtros planų, susijusių su šių sklypų vystymu, tačiau vertiname Klaipėdos miesto potencialą ir tikime, kad sklypų paskirties pakeitimas ateityje, esant poreikiui, sudarytų sąlygas geriau prisidėti prie miesto vystymosi bei atliepti bendruomenės poreikius“, – teigia D. Mertinas.
Sklype Taikos pr. 63 stovi buvęs KGB pastatas. Pastarąjį nuo 2008-ųjų valdęs Turto bankas iš čia išsikėlus policininkams netruko paskelbti pastato ir 0,7 ha ploto sklypo aukcioną. 2015-ųjų pabaigoje juos už 620 tūkst. Eur įsigijo „Taikos turtas”.
„Sprendimų susijusių su pastato, esančio adresu Taikos pr. 63, Klaipėda, vystymu ar atnaujinimu, kol kas dar nesame priėmę“, – 2023-iųjų gegužę „Atvirai Klaipėdai“ komentavo D. Mertinas.
„Jokių sprendimų dėl pastato, esančio Taikos pr. 63, kol kas nesame priėmę“, – beveik analogiškai skamba ir dabartinis jos atsakymas.
Lygiai taip pat, kaip ir 2023-iųjų pavasarį jis komentavo ir apie 2022 m. pasklebtus projektinius pasiūymus plėsti „Akropolį“ Kauno gatvės kryptimi.
„2022 m. parengtų ir paviešintų projektinių pasiūlymų dėl naujo pastato statybos šalia Klaipėdos „Akropolio“ statusas nėra pasikeitęs – studijos „2L Architects“ sukurtas projektas yra pristatytas visuomenei, projektiniams pasiūlymams yra pritarusi Klaipėdos miesto savivaldybė. Kai tik turėsime naujos informacijos apie šį Klaipėdos „Akropolio“ plėtros projektą, būtinai apie tai informuosime visuomenę“, – teigia D. Mertinas.
„Taikos turto” užsakymu bendrovės „2L Architects“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose buvo rašoma, kad projektuojamas 3527,84 m² ploto pastatas, kuriame bus „prekybos plotas, techninės, buitinės ir administracinės patalpos vienam nuomininkui, turinčiam atskirą koncepciją”.
„Naujajame pastate įsikurs naujos parduotuvės, leisiančios išplėsti šiuo metu lankytojams siūlomų prekių ir paslaugų pasiūlą. Kartu su naujojo pastato statyba numatoma plėsti ir automobilių parkavimo aikštelę – šalia „Akropolio“ suplanuotos 243 naujos vietos automobiliams. Pasibaigus projekto viešinimo procedūrai, visuomenei bus pristatyta tikslesnė planuojamų statybų pradžios data ir terminai. Investicijos naujo pastato statyboms kol kas neskelbiamos”, – buvo rašoma po skelbimo apie projektinius pasiūlymus paviešinimo išplatintame pranešime spaudai.
Šitas KGB pastatas ir „Šilas” vieninteliai likę sovietiniai pastatai, kurie gadina visą kvartalo vaizdą. Na, dar LA maniežą galėtų atnaujinti ir užpildyti tą pievą tarp Elektromarkt ir maniežo
Laikas butu Akropoliui pakilti ir i viršu,2-3 aukstus kaip Kaune,o ne tik šliaužti pažeme..
Atkreipkite dėmesį ir palyginkit Akropolio ir KGB pastato aplinkas. Viena aplinka – miesto po 2000-ųjų urbanistinės vizijos vaisius – plynas asfaltas, pėsčiųjų takų nėra – tik tarpai tarp stovėjimo vietų, ėjimas iki durų stačiais kampais, kita aplinka – takeliai iki durų, pastatas ant nedidelės, žalios kalvelės, žaliuoja medžiai, žmogus patogiai ir oriai (nesitrindamas tarp automobilių) gali nueiti iki durų skirtingais takais, vedančiais nuo šaligatvio viešojo transporto stotelių kryptimis. Tikrai nesakau, kad sovietinis urbanistinis planavimas buvo geras, bet tokie pavyzdžiai puikiai iliustruoja, kad visada galima padaryti dar blogiau ir tokia urbanistikos kryptimi Klaipėda juda jau apie 30 metų ir, panašu, kad nežada sustoti.
Tikrai reikia nenuobodžių įvairesnių sprendimų.Jau sotūs esame stačiakampių dežučių miestuose-kad tik sunaudoti laisvą centimetrą už pinigus
Angarų architektūra, ankšta, suspausta, net tos vietos kur buvo suplanuotos žalios vejos jau senai po PC angarais, nekalbu apie šaligatvius, gatvių susiaurinimą, atstumus tarp namų, kai savo televizoriaus nebereikia, viskas kuo puikiausiai matosi. Ir dar kam į tuos, parkus gyvenamųjų prigrūdot, upę plynai atstatėt, prie jos dabar prieiti neįmanoma.