Prezidentas patvirtino 12 naujos Vyriausybės ministrų

ELTA
Augustė Lyberytė, Raminta Majauskaitė (ELTA)
2024-12-04

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.

Vyriausybės posėdžių salė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Kaip skelbta anksčiau, trečiadienį paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas pranešė, jog pateikė prezidentui tik 12 ministrų kandidatūrų. Socialdemokratas nurodė, jog G. Nausėdai nebuvo pristatytos „aušriečių“ į aplinkos ministrus teikto Sigito Podėno ir vadovauti Teisingumo ministerijai siūlyto Virginijaus Kulikausko pavardės.

„Po pokalbių su prezidentu – tiek po mano paties, tiek pačių kandidatų – išryškėjo tam tikras, sakykime, tiek pretendento į teisingumo ministrus, tiek į aplinkos ministrus kompetencijų arba profilio tam tikras ribotumas“, – Seime žurnalistams sakė G. Paluckas.

Anksčiau trečiadienį žurnalistams „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigė, kad turi alternatyvius kandidatus į minėtas ministerijas.

Prezidentas į finansų ministrus patvirtino jau anksčiau šias pareigas ėjusio Rimanto Šadžiaus kandidatūrą, į krašto apsaugos ministres – parlamentarę Dovilę Šakalienę, į kultūros ministrus – Seimo narį Šarūną Birutį, į socialinės apsaugos ir darbo ministres – parlamentarę Ingą Ruginienę, į susisiekimo ministrus – Seimo narį Eugenijų Sabutį, į sveikatos apsaugos ministres – VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorę Mariją Jakubauskienę, į švietimo, mokslo ir sporto ministres – parlamentarę Ramintą Popovienę, į vidaus reikalų ministrus – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių Vladislavą Kondratovičių, į užsienio reikalų ministrus – iki šiol prezidento vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas ėjusį Kęstutį Budrį.

„Vardan Lietuvos“ į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją pasiūlė parlamentaro Luko Savicko kandidatūrą, į energetikos ministrus – šias pareigas jau ėjusį Žygimantą Vaičiūną. Jų kandidatūras prezidentas patvirtino.

Tuo metu „Nemuno aušra“ į į žemės ūkio ministrus buvo pateikusi Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininką Igną Hofmaną. Jis, kitaip nei kiti „aušriečių“ kandidatai, prezidento palankumo sulaukė.

Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako gerbiantis prezidento Gitano Nausėdos sprendimą patvirtinti nepilną Vyriausybės kabinetą. Politikas nemano, kad tai susiję su asmeniais šalies vadovo nusistatymais prieš jo vadovaujamą partiją. Anot jo, dekrete nepristatytos dviejų „aušriečių“ pavardės bus pakeistos iki tol viceministrais planuotais politikais.

„Natūralu, kai susitiko premjeras su prezidentu ir buvo išsakyti klausimai, ar visose srityse ministrai yra stiprūs. Dėl teisingumo ministro buvo pasakyta, kad šiek tiek yra per siaura klasifikacija, matyt, turėtų labiau technokratiškas būti. Dėl aplinkos apsaugos ministro man labai labai gaila, kad žmogus, kuris turi tokią patirtį, nepraeina. Tačiau tai yra prezidento sprendimas ir jį reikia gerbti“, – žurnalistams trečiadienį tikino R. Žemaitaitis.

„Netikiu, kad tai asmeninis dalykas. Nelabai norėčiau, kad taip būtų. (…) Sudėtinga atsakyti“, – sakė jis, paklaustas, ar nemano, jog dviejų „Nemuno aušros“ siūlytų ministrų nepatvirtinimas galėtų būti susijęs su asmeniniais prezidento nusistatymais.

R. Žemaitaičio teigimu, atmesti kandidatai gali tapti viceministrais, o ministerijoms vadovauti bus skiriami iki šiol šias pareigas turėję eiti kandidatai.

„(Į Vyriausybę – ELTA) bus pateikti kiti kandidatai, tie, kurie turėjo būti viceministrais. Nežinau, kiek tą ruletę suksime, bet gal po šio pateikimo viskas išsispręs“, – vylėsi jis.

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis nemano, jog Prezidentūra yra iš principo nusistačiusi prieš „Nemuno aušros“ teikiamus pretendentus į Vyriausybę. „Vardan Lietuvos“ lyderis svarsto, jog Sigito Podėno ir Virginijaus Kulikausko pavardės nepasiekė Gitano Nausėdos darbo stalo, nes pastarųjų kandidatų kompetencijos įvertinos kaip nepakankamos ministrų pareigoms.

„Tikrai nemanau, kad čia nusistatymas prieš „Nemuno aušrą“. Tiesiog iš tų komentarų, kas buvo atliepta, dėl abiejų kandidatūrų (…) – ministro pozicija yra tokia daugiau viską apimanti“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Ministrui tenka didesnės atsakomybės ir už pakankamai plačią sritį – ar tai būtų aplinkosaugos reikalavimai. Aplinkos ministerija turi daugybė papildomų funkcijų, tame tarpe ir Teisingumo ministerija“, – tęsė jis.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Ar valstybė turi reguliuoti maisto kainas?

Išgirstu diskusiją per radiją – ar reikia reguliuoti maisto kainas. Paprastas žmogelis tarė savo žodį: be abejo, reikia, o tai ...
2025-01-17
Skaityti daugiau

ELTA

Šalies gynybai siūloma kasmet skirti po 5-6 proc. nuo BVP (papildyta)

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad penktadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba (VGT) sutarė 2026-2030 metų laikotarpiu šalies gynybai kasmet skirti 5-6 ...
2025-01-17
Skaityti daugiau

ELTA

Audito komitetas siūlo stabdyti antrojo jūrinio vėjo parko konkursą

„Nemuno aušros“ frakcijos atstovo Artūro Skardžiaus vadovaujamas Seimo Audito komitetas siūlo stabdyti antrojo 700 megavatų (MW) galios jūrinio vėjo parko ...
2025-01-15
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This