Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-12-02 |
Nuo 2023-iųjų vasaros buvusį Senosios perkėlos pastatą valdanti bendrovė „Elka investicija‘‘ surengė kviestinį architektūrinį konkursą čia numatomam statyti administracinės paskirties pastatui su prekybai ir maitinimui skirtais plotais.
Į Šiaurinį ragą Senąją perkėlą iškėlusi valstybės valdoma AB „Smiltynės perkėla“ šį 1959 m. statybos 563.35 kv. m ploto pastatą pradėjo pardavinėti 2010-aisiais – tada ji buvo nustačiusi pradinę 4,3 mln. litų kainą. Tačiau pirkėją pavyko rasti tik 2014-ųjų pradžioje – statinį įsigijo UAB „Vitūna“. Kiek tada pavyko gauti pajamų, tuometinis „Smiltynės perkėlos“ vadovas Darius Butvydas žiniasklaidai neatskleidė, bet davė suprasti, kad sandoris nesiekė 4 mln. litų.
„Vitūna“ pastato savininke buvo neilgai – po keleto mėnesių jis buvo parduotas Vidmanto Jonikos labdaros ir paramos fondui, kuris objektą ir valdė nesiimdamas jokių esminių pokyčių iki praėjusių metų vasaros.
Šiemet rugpjūčio pabaigoje naujųjų savininkų paskelbtam konkursui buvo pateiktos trys idėjos.
Projektas ŽV016
Projektas LN3582
Projektas 00ZG16
Su konkurse dalyvaujančiais darbais nuo šio antradienio, gruodžio 3-osios, iki gruodžio 9 d. bus galima susipažinti darbo dienomis nuo 10 iki 17 val. iš anksto susitarus telefonu +37067619464 (kontaktinis asmuo – Karolis Jaseliūnas). Darbai eksponuojami Mokyklos g. 33.
Darbus vertins komisija, kurią sudaro Klaipėdos savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas Marijus Mockus, architektai Dainora Abelkienė ir Gintaras Čičiurka, UAB ,,Elka investicija‘‘ direktorius Laisvydas Kazbaraitis bei Kastytis Macijauskas, Klaipėdos savivaldybės administracijos Urbanistikos ir architektūros departamento direktorius.
Vertinimo komisijos posėdis vyks gruodžio 9 d. Iki tol visuomenė gali teikti savo pastabas bei pasiūlymus el. paštu [email protected].
Konkurso sąlygose buvo rašoma, kad ,,Elka investicija“ į šį projektą ketina investuoti 9 mln. eurų.
Dabar galvoju, kad labiausiai patinka 3 variantai – nedideli tūriai, medžio dekoras, be to atliepia Dangės puošmeną – žavųjį Ryžių malūną.
Pagaliau, labai gražūs darbai ir labai smagu, kad išlaiko vientisumą, o ne balaganas spalvų ir stilių!!!!! Pagaliau!!!!!!!!! Labai laukiam atsinaujinusios Klaipėdos!!!!!
Taip, pritariu.
Man priimtiniausias antras. Ne per sunkus, estetiškas.
Kiek juokingas kai kurių asmenų žavėjimasis lenkų išmone statyti muliažus. Išbombardavo tiek Varšyvos, tiek kitų jų miestų senamiesčius ir jie ten dabar pseodo senovinius muliažus atstatinėja.
Mūsiškiai kai kurie žavisi, kaip ten nuostabu.
Fake’ai ten. Šiandien 2024 metai ir statykime tai kas atorodo estetiškas šiandien.
XX a pradžioj statydami Memelį vokiečiai tikrai nebandė statyti XVIII a pastatų. Statė tai, kas buvo madoj tuo metu.
Jeigu taip, tai kodėl, po velnių, viskas ruda-raudona? Kitas spalvas naudoti gėda?
O man trečias. Labai gražiai matysis pilies bokštas. Lengvi, elegantiški pastatai.
o kas blogai su konceptualiu spalvos naudojimu? Ir istoriškai, ir estetiškai raudonos plytos tinka Klaipėdai, galų gale, tik sveikintina, kai miestas turi savo spalvą, veidą, charakterį, išskirtinumą.
Baisu . Klaipėda nedidelis miestelis , senamiestis išvis miniatiūrinis . Bet norima užgriozdinti monumentais – didžiulėmis betono tvoromis atitverti Dangę . Jau dabar nebeliko laisvų viešųjų erdvių šventėms . Kuo paversta Teatro aikštė . Eglutė pastatyta vos ne gatvėje .Nes jai vietos aikštėje neliko. Šitie projektai – nesusipratimas .
Kažkaip neįsipašo į sandėlių ir malūno pastatų eilę. Architektams siūlyčiau nuvažiuoti į Lenkijos Pamarį pasisemti idėjų kaip derinti naujus pastatus prie senosios architektūros.
Rimi parduotuve ten atidaryti
Rimi,iki,maksima,norfa ir dar kokią nors,kad viskas būtų vienoje vietoje…😂😂😂
Dešiniame krante – termitynas, tai ir kairys krantas nenusileidžia. Žemikė brongi , tai varykim dar daugiau brongių kvadratų……. Baisūs tie projektai ir tiek. Toks žmogutis iš savivaldybės įkalė apsurda apie raudonas plytas, tai , kad ir belekas , kad tik raudonas. Kur senamiestyje tie plytų pastatai….. balastu laivai plytų neatplukdo?
Jeigu ne tik žlibas, bet ir durnas tamsta esat… tai jau ir ponas Dievas Jums nepadės.
Kažkokia šlikštynė o ne darbai . Visiškas fantazijos nebuvimas architekturiškai labai darkantis vaizdas . Graudu kai projektuojami tokie pastatai arba Klaipėdos vyr. arcitektas nupezes ant tiek kad Klaipedoj statomi vienodi pastatai be jokios fantazijos . Vientik raudonu plytu paziurekit kitus miestus yra spalvu ivairove.
Kai visas šitas upės rajonas atsinaujins, Klaipėda taps vienu lankomiausių Lietuvos miestų. Tikrai gražu. Tikrai puiku, kad centre siekiama išlaikyt vientisą, darnų – klinkerinį stilių. Joks kitas Lietuvos didmiestis neturi tokio išraiškingo istorinio veido, kurį galima atkartoti ir moderniuose pastatuose.
Labiausiai patikę projektai – 2,3.
Labai patinka, kad atliepia raudonų plytų Miesto spalvą ir projektus kitoje upės pusėje. Labausiai patinka antrasis projektas!
labai laukiame pokyčių – Upė yra miesto esminė arterija, labai laukiame, kad pagaliau atrodytumėme, kaip normalus, reprezentatyvus Baltijos jūros miestas.
Pritariu. Labai laukiame, kad Klaipėda atrodytu kaip civilizuotas uostamiestis, be apgriuvusių sovietinių pastatų. Tik ką daryti su kitapus upės aptriušusiomis chruščiovkėmis ?
kokia architektūrinė bjaurastis.
Nebent antras variantas, daugiau nera i ka ziureti…
Antras architektūrinis projektas atrodo tinkamiausias, ne per daug sunkus. Susišaukiantis su kitu upės krantu. Burbėjimas, kad viskas blogai visur užstatyta ir projektuojama tai „architektų nuo sofos” kliedesiai. Nei mato kaip keičiasi kranto linijos perspektyva, nei supranta, kiek energijos reikia idėti, kad tokie po 20metų stovintys sovietiniai baisuokliai būtų pakeisti. Skeptikam ir pesimistam. Gerai uždrauskit, apvyniokit stop juosta sovietinius pastatus ir smirdėkit su griuvenom iki savo gyvenimo pabaigos. Paliekant spęsti tą mūsų vaikams. Toks tikslas?
Pritariu šiai nuomonei.
vaikai geriau padarys?
Tokiai vietai čia ne architektūrinis konkursas, o užsakovo pafinansuotos varžytuvės- „kas daugiau išspaus kvadratinių metrų”. Kaip ir vertinimo komisija: miestą darkantys ir niekada neprojektavę du savivaldybės klerkai ir du profesinę etiką pažeidę architektai. Vertinimo kriterijus aiškus. https://www.architekturumai.lt/wp-content/uploads/2021_12_10_PET_sprendimas_LASKAO_v_G_Ciciurka_pasirasytas.pdf
Akis badė šių pastatų apleistumo lygis. Bet nauji projektai…Šalia piliavietės, Ryžių malūno, nuostabiai restauruoto buvusio sandėlio grūdžiami neaiškios prigimties statiniai. Kažkoks kito upės kranto atspindys. Kas tai yra: pinigingų užsakovų norai, architektų ambicijų nebuvimas, neprofesionalumas? Gėda jums architektai. Nė vienas projektų šiai vietai netinka. Visiškai! Tikiuosi, komisija tars savo kompetetingą žodį, nes kitaip senamiesčio dvasia bus toliau sėkmingai naikinama.
Laukiam jūsų varianto
Baisu. Nei vienas pasiūlymas neatspindi miestiečių poreikių, nesimato kuri vieta skirta kavinių lauko terasoms, kaip bus sprendžiamos žaliosios zonos įrengimas…. Tai gražiausios erdvės mūsų miesto. Toks vaizdas, kad sklypo užstatymas 100%, nustelbiantis ,aukščiu ir plotu, istorinius krantinėje esančius pastatus. Labai liūdna žiūrėti į Klaipėdos miesto architektų patvirtintus architektūrinius pastatų, erdvių sprendinius.
Puikios idėjos, kad tik greičiau būtu įgyvendintos.
Tiek metų stovi apgriuvęs, apleistas, tik va bando atnaujinti, kažką daryti vis negerai, gal patylekit geriau, nes taip ar taip niekas jūsų nuomonės neklausys.. Ir ačiū dievui kad ne!
Vienas dalyvis pasirodo Z gerbėjas.
tai dabar krantines aplink upę užstatysime beveik tipiniais pastatais? Siūlomas pastatas mažai kuo skiriasi nuo dešinės pusės vykdomo užstatymo. Nejaugi negalima sugalvoti kažko naujo ir originalaus?
Sumoketi 1,8 mln.už tai ,kad galetum nugriauti 60 metu pastata..
Koks čia pastatas? Griuvena.
Man irgi nelbai dera šioje vietoje modernistiniai pastatai. Nepadarė įspūdžio nei vienas.
Prieš gerus metus aruode pastatas už 1 mln 800 tūkst. pardavinėjamas buvo, matyt, panašiai už tiek ir parduotas buvo. Norisi tikėt, bus išrinktas miesto ir miestiečių vertas projektas, nors pasiūlymų norėtųsi daugiau.
Džiugu, kad investuotojas parangintas mero tvarkosi. Tačiau, postmoderni ir nyki stiklo-klinkerio architektūra jau uždominavo Klaipėdą. Niekaip tie trys projektai nedera su istoriniu kontekstu ir jautria pilies aplinka. Galėtų architektūroje atsisipindėti daugiau istorinių elementų, dvišlaičių stogų dominavimo, elegantiškų formų, tai bent turistams būtų į ką atkreipti dėmesį, o dabar miestas kuriamas ne žmonėms.
„Jautri pilies aplinka”? Kur ta pilis ir jos aplinka? Nejau tai tas bokšto muliažas?