Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-11-26 |
Lapkričio 28-ąją, 18 val., Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje vyks nemokama paskaita apie augalus ir klimato pokyčius, po kurios lankytojai bus kviečiami ir į nemokamą ekskursiją po parodą „Gėlės, vaisiai ir dygliai“.
Paskaitą ves prof. dr. Asta Klimienė – Klaipėdos universiteto Botanikos sodo koordinatorė, mokslininkė ir pedagogė. Jos dėstomi dalykai – botanika būsimiems fitoterepeutams ir biologams. Mokslinių tyrimų temos – augalų biologinės savybės ir jų prisitaikomumas prie aplinkos sąlygų. Nuo šios temos bus nenutolstama ir paskaitos metu.
Paskaitos dalyviai bus kviečiami ir į nemokamą ekskursiją po parodą „Gėlės, vaisiai ir dygliai“. Paskaitos tema glaudžiai siejasi su šiuo metu Prano Domšaičio galerijoje eksponuojama paroda „Gėlės, vaisiai ir dygliai“ (kuratorė Akvilė Anglickaitė). Šioje parodoje eksponuojami iš 14 šiuolaikinių menininkų surinkti darbai, kurių pagrindinis atskaitos taškas, inspiracija yra augalai. Parodos kuratorė kviečia lankytojus pamąstyti apie gamtos, konkrečiai – augalų, vaidmenį šių dienų menininkų kūryboje.
Augalų, kaip organizmų, gyvenimo ciklas – nuo augimo, žydėjimo, iki vytimo ir mirties – pažingsniui atsispindi parodos struktūroje, tad tiek atskiri meno kūriniai, tiek bendras vaizdas tampa išraiškos priemone, kurią menininkai naudoja siekdami perteikti šiuolaikinio pasaulio problemas. Dabar, kai visas pasaulis diskutuoja apie dirbtinį intelektą, aplinka technologizuota kaip niekada anksčiau, menininkų kūryboje pasirodo žiedai, žoles, vaisiai, šaknys kamienai, stiebai… A. Anglickaitė užduoda klausimus: ar tai šiuolaikinis pabėgimas nuo informacijos triukšmo, blogų naujienų ir gresiančios ekologinės katastrofos? Ar tai besikartojantis „atgal į gamtą“ atspindys? Ar nenykstančio, mėgavimosi forma pavyzdžiai?
Parašykite komentarą