Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-11-15 |
Šių metų Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos TOOL FAIR XVIII renginys, vykęs lapkričio 4-8 dienomis Islandijoje, Reikjavike, sukvietė beveik 150 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. Renginys tapo puikia platforma pasidalinti idėjomis ir patirtimi apie inovatyvius ugdymo metodus, skaitmenines technologijas ir kūrybiškumą.
Diskusijose ir praktinėse veiklose, kurių per 4 dienas vyko apie 30, buvo aptariamos šiuolaikinės švietimo tendencijos, ypatingą dėmesį skiriant technologijų integravimui į mokymą bei emocijų valdymui skaitmeninėje eroje. Kasdien kiekvienas rinkosi sau tinkamus ir darbui aktualius pranešimus, kurie leido gilinti žinias apie skaitmeninių technologijų taikymą švietime.
Pirmoji renginio diena prasidėjo kūrybiškumo dirbtuvėmis, kuriose dalyviai, susiskirstę į grupes, kūrė atvirukus, išreikšdami savo emocijas ir idėjas. Tai buvo puikus įžanginis etapas, vedantis į gilų skaitmeninių priemonių, skatinančių kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, tyrinėjimą. Mokytis matematikos ir orientuotis aplinkoje, puikiai padėjo skaitmeninis „Math City Map“ įrankis. Tai rimtas žaidimas, padedantis spręsti matematikos problemas realiame gyvenime ir skatina bendradarbiavimą.
Lietuvis lektorius Nerijus Kriaučiūnas pasidalijo asmenine, daugiau nei 20 metų patirtimi. Jis kėlė klausimus ir atsakė, kaip skaitmeninės technologijos padeda formuoti ugdymo procesus ir prisitaikyti prie naujų pedagoginių iššūkių. Inovacijų mugėje, kurioje aktyviausieji pristatė skaitmeninius įrankius, virė bendradarbiavimas: dalintasi idėjomis apie technologijų naudą, poreikį, diskutuota apie mokinių ir jaunimo motyvaciją ir kūrybiškumą ugdymo procese, mezgėsi naujos projektų idėjos.
Vakare organizatoriai visus pakvietė į Islandijos LAVA SHOW, kur buvo pristatoma edukacija apie ugnikalnius. Tai tapo puikia galimybe skatinti susidomėjimą gamtos mokslais ir technologijomis.
Kitų dienų veiklos taip pat neleido nuobodžiauti. Dalis klausytojų gilinosi į emocijų valdymą ir mokėsi, kaip ugdyti emocinį intelektą, kur Lenkijos mokslininkė ir menininkė dr. Alicja Pawluczuk pasidalijo įžvalgomis apie socialinių tinklų ir skaitmeninių priemonių poveikį jaunimui, pabrėždama atsakingą elgesį internete. Kiti dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose ir nagrinėjo, kaip menas gali būti naudojamas socialinių temų atskleidimui ir skaitmeninių technologijų integravimui.
Paskutinę renginio dieną turėjome galimybę aplankyti Islandijos nacionalinį parką Thingvellir, geizerį Strokkur bei Gullfoss krioklį. Ši ekskursija tapo ne tik įspūdingu vietovės reginiu, bet ir svarbia edukacine patirtimi apie tvarų gamtos išteklių naudojimą.
TBV TOOL FAIR XVIII tapo svarbiu žingsniu stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą švietimo srityje. Renginys įkvėpė siekti įtraukiančio ir prasmingo mokymo, orientuoto į kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir atsakingą technologijų naudojimą.
Parašykite komentarą