Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-11-14 |
Klaipėdos lopšelis-darželis „Volungėlė“ 2024 m. įgyvendino aplinkosauginį projektą „Būkime gamtos bičiuliai“, kuris laimėjo Klaipėdos miesto savivaldybės aplinkosauginių projektų konkursą ir buvo finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis.
Projekto tikslas – ugdyti aktyvią, ekologiškai mąstančią, tvarumo principų besilaikančią bendruomenę, gilinant žinias apie atliekų rūšiavimą bei suteikiant praktinės veiklos įgūdžių aplinkai pažinti ir saugoti. Poveikis gamtinei aplinkai pasireiškia per veiklą ir elgesį, todėl įgyvendinant projektą buvo pasitelkiamos praktinės veiklos, įtraukiančios visą darželio bendruomenę.
Įgyvendinant projektą buvo organizuotos parodos iš antrinių žaliavų – „Pieštukinė“ ir „Daugkartinis pirkinių maišelis“, taip pat tėvams ir vaikams buvo vedamos knygučių atnaujinimo dirbtuvės „Knygų sveikatos centras“, kurių metu atnaujintos visos darželio grupių knygutės.
Siekdami tvarumo, įstaigoje organizavome rūbų mainus, kurių metu tėveliai aktyviai įsitraukdami keitėsi rūbais, o bendradarbiaudami su Klaipėdos lopšeliu-darželiu „Berželis“ organizavome žaislų mainus, kurių metu vaikai suprato ir išmoko, kad galima draugiškai dalintis su kitais vaikais turimais žaislais ir prisidėti prie gamtos išteklių tausojimo bei saugojimo.
Ant darželio tvoros buvo eksponuojami informatyvūs vaikų piešiniai, kurie skatino šalia esančių namų gyventojus atkreipti dėmesį į atsakingą atliekų tvarkymą ir būtinybę palaikyti konteinerių aikštelės švarą ir tvarką. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir pedagogai, naudodami reklaminius žurnalus, sukūrė 60 atliekų rūšiavimo atmintinių ir išdalino mikrorajono gyventojams.
Mūsų darželio priešmokyklinukai kartu su Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Bitučių“ grupės ugdytiniais dalyvavo viktorinoje „Šiukšles rūšiuoju – gamtą tausoju“. Šios viktorinos metu, vaikai gavo naudingos ir tikslingos informacijos apie šiukšlių rūšiavimo naudą žmogui ir supančiai aplinkai.
Siekiant atkreipti dėmesį į aplinkosaugą, buvo organizuotos edukacinės paskaitos: Klaipėdos jūrų muziejaus atstovė vedė darželio ugdytiniams edukacinę valandėlę apie Baltijos jūroje gyvenančius gyvūnus ir augaliją. Šios edukacijos metu ugdytiniai sužinojo, kokių priemonių reikia imtis, norint sumažinti Baltijos jūros užterštumo lygį. Visa įstaigos bendruomenė dalyvavo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro organizuotoje paskaitoje „Gamta – mūsų namai“.
Projekto lėšomis ir bendruomenės pagalba atnaujinome ir papildėme lauko erdves: buvo įkurtas vabalų viešbutis, atnaujintas kneipo pojūčių takas, įsigijome edukacinius stendus („Lietuvoje gyvenantys vabzdžiai“, „Žalioji abėcėlė“, „Lietuvos medžiai“). Stendai skatins gilinti ugdytinių žinias apie mus supančią aplinką, kaip ją saugoti ir tausoti.
Žinių įtvirtinimui buvo organizuotas renginys „Kaip vaikai šiukšles rūšiavo“ visai bendruomenei. Šio renginio metu buvo siekiama atkreipti bendruomenės ir ugdytinių dėmesį į taisyklingą šiukšlių rūšiavimą bei patiems išbandyti ir pritaikyti įgytas žinias renginio metu. Po renginio grupių dalyviai apdovanoti knygutėmis apie ekologiją vaikams bei sodo-daržo įrankiais.
Ugdytiniai dalyvaudami projekto veiklose patyrė daug gerų emocijų, įgijo bei praplėtė turimas žinias apie atliekų rūšiavimą, augalus, vabzdžius, jų naudą, artimiausios aplinkos puoselėjimą, suprato žmogaus daromą įtaką mus supančiai aplinkai, mokėsi atsakingo elgesio aplinkoje bei kasdieninėje veikloje.
Nuostabu, jog mokytojos gauna galimybę ne tik sausai grupėje pasakoti apie tai, kaip reikia mylėti gamtą! Smagu matyti, jog gaunami pinigėliai naudojami ten kur ir turi būt, nes žinau kitų darželių istorijų kai gaunami pinigai konkrečiam projektui bet panaudojami neaisku kur.. šaunus darželis Volungėlė! Dukrytė lanko ir labai patenkinta
Labai ačiū mokytojams, darbuotojams, kad nesustoja, dalyvauja įvairiuose projektuose, įkvepia vaikus imtis naujų iššukių, nestovi vietoje, nes ugdymas vyksta kiekvieną dieną, tačiau darželis nėra tik apie tai.
Vaikams visų pirma reikia diegti šiukšlyno kultūrą o ne mokyti mylėt Gamtą – -Medį, Paukštį, Gyvūną.. Nereikia aiškint kad geriau medį pasodint o ne paskutinį nupjauti prie nykaus daugiabučio ar dulkėtoj centrinėj miesto gatvėj..
Pasirodo, kad be pinigų gautų iš Savivaldybės net Lopšelio vaikučiams, vos 2-4-5 m. metukų mažyliukams negalima vaikučiams apie Gamtą, meilę paukščiukams, gėlytėms ir pn. kalbėti? Tai kas bus kai tokiems „projektams” savivaldybė nebeduos pinigų? KAS PAAIŠKINS VAIKAMS APIE TVARUMĄ? Ar auklėtojos pačios supranta tą žodį? Juk mokslo įstaigose auklėtojos studijavo ‘Supažindinimo su gamta metodika iki mokylinėse įstaigose „.