Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-07-19 |
„Statiniai projektuojami šiuolaikiški dideliais langais ir erdviomis terasomis, siekiant maksimaliai pasinaudoti galimybe grožėtis supančia gamta”, – rašoma visuomenei susipažinti pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose dėl Giruliuose, sklype Šlaito g. 18, suplanuotų statybų.
Projektuotojų vizualizacija
Šiame sklype anksčiau stovėjo 1937-aisiais pastatytas Klaipėdos pedagoginio instituto bendrabučio pastatas, tarpukariu vadintas „lietuviškumo tvirtove“. Tačiau pernai jis, ilgokai buvęs apleistas bei nukentėjęs nuo gaisro, buvo nugriautas, nes nebuvo saugomas nei nacionaliniu, nei savivaldos lygmeniu.
Antano Jankausko (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus) nuotrauka
Projektuojamų pastatų aukštis sieks beveik 16 m.
Projektuotojų vizualizacija
Poilsiui skirtuose trijuose namuose UAB „Eligus“ numato įrengti 206 butus/kambarius. Gyvenamajame name – 50 butų.
Projekto vadovas – Remigijus Petrauskas. Projektuotojo teisės priklauso UAB „Project 28“. Be to, paskelbtuose dokumentuose nurodoma, kad „architektūros kūrinio autorių teisės priklauso UAB „Arches“ architektui Edgarui Neniškiui, Emilijai Minikavičiūtei, Liucijai Rutkauskaitei, Gretai Vasiliauskaitei, Rolandui Liolai, Arūnui Liolai”.
„Šalia sklypo, vakarų pusėje, yra išlikusi istorinė Luizės sanatorija, o sklypo pietvakarinėje pusėje XX amžiaus pradžioje veikė viešbutis „Francas”, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.
Įvažiavimas į sklypą projektuojamas iš rytinės pusės.
Projektuotojų vizualizacija
Poilsio paskirties pastatuose projektuojama 221 automobilių parkavimo vieta, o gyvenamosios paskirties pastate – 55 vietos.
Sklype numatomos ir sveikatinimosi funkcijos, skirtos šio komplekso poilsiautojams, todėl dėl to esą nereikia papildomų automobilių parkavimo vietų.
Pėsčiųjų takai projektuojami pagal šiaurinę, rytinę ir pietinę sklypo ribą. Taip pat projektuojami pėsčiųjų takai, „kurie kurs ryšius skersai sklypo, tęsis per litoriną ir apsijungs su gretimybėmis“. Pėsčiųjų alėja projektuojama išilgai sklypo tarp pirmos ir antros pastatų eilės. Ji veiks kaip pagrindinė judėjimo arterija projektuojamoje teritorijoje. Tarp korpusų numatoma lauko poilsio paskirties zona. Sklypo šiaurinėje pusėje turėtų atsirasti vaikų žaidimų aikštelė, paauglių sporto aikštelė bei ramaus poilsio zonos. Šalia apartamentų ir butų numatomos lauko terasos.
„Kuriant želdynų asortimentą bei jų išdėstymą teritorijoje norėta išlaikyti ramų laukinės gamtos įspūdį, pabrėžti esamą aplinką, o ne konkuruoti su ja. Augalai modernūs, šiuolaikiški su elegantišku prieskoniu (daugiakamieniai skėčio formos medžiai, smilginių daugiamečių masyvai) derinami su senais gerais pažįstamais iš močiučių sodybų (rodžersija, šviesioji hortenzija, neužmirštuolės). Naudojama daug žalios spalvos, skirtingos lapų faktūros, smulkaus ir stambaus kontrastas, baltas ir melsvas žiedynų koloritas, didelis dėmesys sezoniškumui. Didelė dalis želdinamo ploto bus virš požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, dėl to augalams formuosime aptakių formų ir linijų kalveles, taip papildomai suskaidydami erdves ir sukurdami privatumą skirtingoms zonoms”, – taip aprašomi numatomi želdiniai.
Projektuotojų vizualizacija
„Pastatų architektūra grindžiama aplinkos kontekstu ‐ miesto vilų interpretavimu. Poilsio kompleksas tampa tarsi atostogų vilų kvartalu, kuriame susipina šiuolaikinės ir tradicinės architektūros elementai”, – taip aiškinami architektūriniai sprendiniai. – Projekto tūriai skaidomi į šlaito pusę – kas aukštą pastatai laiptuojami. Tokiu metodu pratęsiamas litorinos šlaitas, observuojamas gamtinės aplinkos charakteris bei sukuriamas humaniškas mastelis. Nulaiptuojami pastatų elementai dinamiškų formų. Jie vizualiai suteikia lengvumo, judėjimo bei yra funkcionalūs, nes kuria privatumą bei apsaugą nuo saulės ar lietaus. Tūrių laiptavimas, atkartojantis litorinos žemės paviršiaus konfigūraciją, įgyvendina gamtos ir šiuolaikinės architektūros sintezę. Pastatų tūriai neorientuoti į šlaito pusę daromi santūresnio charakterio, taip suformuojama dualistiška architektūra, kurioje susijungia dinamiškos ir statiškos formos. Pastatų tūriai skaidomi į mažesnius ‐ prastumiant mases šalia viena kitos į šlaito pusę. Tokios formų dekonstrukcijos sukuria žmogui artimą mastelį, suteikia daugiau privatumo bei interpretuoja netaisyklingo šlaito geometriją architektūrinėmis priemonėmis“.
INFORMACIJA
Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki rugpjūčio 5 d. Herkaus Manto g. 7, Klaipėdoje, darbo dienomis darbo valandomis iš anksto susitarus tel. +37068669258, arba internetinėje svetainėje klaipeda.lt/pp
Pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 5 d. raštu UAB „Project 28“ adresu Herkaus Manto g. 7, Klaipėda, arba el. p. [email protected]
Viešas susirinkimas vyks rugpjūčio 5 d., 15 val. nuotoliniu būdu.
Parašykite komentarą