Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-06-25 |
Penktadienį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Kristina Baškienė paskelbė sprendimą byloje, iškeltoje dėl darbuotojo mirtimi pasibaigusio incidento.
Joje Tomas Būta buvo kaltinama, kad būdamas „Wartsila BLRT Estonia OU“ Lietuvos filialo serviso koordinatoriumi pažeidė teisės aktuose nustatytus darbuotojų saugos reikalavimus ir už tai jam buvo skirta daugiau kaip 1300 eurų bauda. Iš įmonės žuvusio darbuotojo žmonai buvo priteista 15 tūkst. eurų, o dukterims po 10 tūkstančių eurų neturtinės žalos atlyginimo.
Anot teismo pranešimo, nuteistasis pavedė iš trijų asmenų sudarytai įmonės brigadai atlikti pasukimo įrenginio viršutinio žiedo varžtų užveržimo darbus, tačiau neužtikrino, kad montuojamo įrenginio judančios dalys būtų uždengtos apsaugomis ar aptvarais, kurie apsaugotų į pavojingą zoną patekusį darbuotoją nuo sužalojimo judančiomis įrenginio dalimis. Be to, jis neužtikrino, kad įrenginio prasukimą valdęs darbininkas turėtų galimybę stebėti, ar pavojingoje zonoje nėra žmonių, nes valdymo pultas nebuvo pakeltas į pakankamą aukštį.
Konstatuota, kad koordinatorius brigados narių neinstruktavo, kaip saugiai atlikti pavestus darbus. Dėl to vienas iš darbuotojų pavojingai priartėjo prie įjungto įrenginio ir buvo įtrauktas tarp besisukančių reduktoriaus bei karuselės krumpliaračių dėl ko patyrė daugybinius sužalojimus, nuo kurių tuoj pat įvykio vietoje mirė.
Įmonėje beveik 10 metų dirbęs kaltinamasis kaltu neprisipažino ir aiškino, jog žuvusysis buvo instruktuotas pagal darbų saugos instrukcijas ir reikalavimus tinkamai, dirbant prie šio įrenginio jo esą papildomai apmokyti nereikėjo, kadangi tai nebuvo vienkartinė užduotis ir jis nebuvo pasiųstas dirbti į kitą įmonę.
Skirdamas bausmę teismas padarė išvadą, kad pirmą kartą teisiamam T. Būtai bausmės tikslai bus pasiekti ir neatimant laisvės. Konstatuota, kad paskyrus laisvės atėmimo bausmę, jis prarastų galimybę dirbti, rūpintis savo vaikais ir juos auklėti, aprūpinti save ir savo šeimą.
Ikiteisminio tyrimo metu žuvusiojo žmona ir dvi dukterys pareiškė civilinį ieškinį, reikalaudamos iš įmonės atlyginti neturtinę 110 tūkst. eurų žalą. Anot teismo pranešimo, bylos duomenys nepatvirtina, „kad dėl nelaimingo atsitikimo iš esmės pasikeitė ieškovių gyvenimas, kad jos negali įveikti nuolatinio fizinio ir dvasinio skausmo, tuštumos, kad išgyvenimai turėjo lemiamos įtakos jų psichinei būklei bei fizinei sveikatai”. Byloje esą taip pat nėra jokių duomenų, kad smuko žuvusiojo sutuoktinės ir dukterų darbingumas ar pablogėjo šeiminiai santykiai. Tad teismas ieškinį tenkino tik iš dalies.
Šį nuosprendį dar galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.
Parašykite komentarą