Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-06-20 |
„Projektuojamas mokymų centras komponuojamas į bendrą pastatų ansamblį su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pagrindiniu pastatu adresu I. Kanto g.7”, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos mokyklos užsakymu paruošė UAB „Du kart du“.
Projektuotojų vizualizacija
Senasis Jūreivystės mokyklos pastatas yra įtrauktas į saugomų kultūros paveldo statinių registrą. Projektuotojai teigia, kad naujai projektuojamo pastato pagrindinio fasado idėja inspiruota čia tarpukariu veikusios Imanuelio Kanto mokyklos centrinės dalies kolonados motyvo. Projektuojamas pastatas neviršija nustatyto 18 metrų aukščio, numatyto teritorijų planavimo dokumentuose.
„Aukštesnioji pastato dalis, kurioje projektuojamas baseinas, apgaubia žemesnįjį tūrį daugiašlaičio tipo stogo tūriu, kuris sužemina pastatą ir suteikia pastatui naujamiesčio kvartalui būdingų bruožų, – rašoma svarstyti pateiktuose dokumentuose. – Pastato spalvinis sprendimas kuriamas naudojant Klaipėdos istorinei daliai būdingą raudonų plytų mūrą bei lakštinę, valcuotą stogo dangą. Stogo dangai pasirinktas rūdintas plienas, kuris kontekstualiai siejasi su laivais, bei spalvine, kintančia tekstūra papildo ir pagyvina plytų mūrą.”
Anstatas projektuojamas dviejų aukštų. Pastato aukštai projektuojami su peraukštėjimais. Nurodoma, kad šio sprendinio tikslas – pakelti baseino patalpą į tinkamą aukštį, išvengiant aukšto gruntinio vandens keliamų rizikų.
Pastato pirmame aukšte projektuojamos pagalbinės, techninės patalpos, administracijos darbuotojų darbo patalpos bei praktinio ir teorinio mokymo patalpos. Antrame aukšte projektuojama baseino patalpa su pagalbinėmis patalpomis.
Sklype perimetru auga 22 didžialapės liepos. Visi medžiai yra saugotini.
Automobilių parkavimas bus užtikrinamas sklypo ribose.
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla nuo naujų mokslo metų taps Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) dalimi – Lietuvos jūreivystės akademija. Įstaiga skelbė, kad jos planuose – naujas Jūrų inžinerijos ir atsinaujinančių išteklių energijos kompetencijų centras, kuriame bus įrengtos GWO, IRATA ir OPITO standartus atitinkančios darbo jūroje ir aukštyje saugos, vėjo, saulės ir vandenilio energetikos laboratorijos, sukurtos kvalifikacijos tobulinimo mokymo programos.
Numatoma sukurti ir nuo 2025 m. pradėti vykdyti jūrinio vėjo energijos inžinerijos studijų programą, su konsoliduojant pajėgumus su VILNIUS TECH ir bendradarbiaujant su Nyderlandų, Belgijos ir Lenkijos aukštosiomis mokyklomis, ofšoro specialistų mokymo centrais.
INFORMACIJA
Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki liepos 8 d., adresu Bažnyčių g. 6-1, Klaipėdoje, darbo dienomis 10-17 val., iš anksto susitarus tel. +37069803380, arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt/pp
Pasiūlymus galima teikti iki liepos 8 d. el. p. [email protected]
Viešas susirinkimas vyks liepos 9 d,., 15 val., nuotoliniu būdu.
Statyti reikia Šventojoje. Centras su uostu – geriau, nei miesto centre, kur ir dabar nebeliko vietos pastatyti automobilį. LAJM atėjimas gelbėtų Šventąją žiemą nuo sąstingio. Ir dar – reikėtų palikti pastatą Kanto gatvėje ramybėje. Nedaug mieste tokių beliko.
Baisus …
Klaipėdietiškai santūrus ir draugiškas senamiesčiui. Bravo už raudoną plytą. Ir esamos liepos čia puikiai tinka, lyg tyčia lauktų tokio statinio. Tegu gyvena 🙂
Niūrus raudonų plytų karstas be proporcijų. Atitinka Klaipėdos Rekviem būsena …
„Visi medžiai yra saugotini”
tai kiek liks?
Artūrai, dar viena įdomi aplinkybė. Šioje projekuotojų įmonėje dirbantiems mokama alga mažesnė už minimumą : https://rekvizitai.vz.lt/imone/du_kart_du/atlyginimas/. Panšu kad net ne visus darbuotojus legaliai įdarbina. Kaip galėjo laimėyti konkursą rengti projektą, jei įmonės nuolat patiria nuostolius. Gali taip nutikti, kad nesugebės užbaigti projekto.
Čia projektinių pasiūlymų fazė, o ne techninio projekto rengimo. Nemaišykite terminų užisiimant sofos kritika.