Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-03-07 |
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praneša ketvirtadienį gavusi Gintauto Kniukštos pareiškinius dokumentus bei priėmusi sprendimą išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapus šiam į Respublikos Prezidentus kandidatuojančiam politinės kampanijos dalyviui.
63 metų G. Kniukšta yra gimęs Rudaičiuose, Klaipėdos rajone, baigęs Rietavo žemės ūkio technikumą, kuriame įgijo agronomo specialybę. Vėliau dar baigė Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą bei Lietuvos teisės universitetą ir įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį, o Lietuvos žemės ūkio akademijoje studijavo agronomiją.
Sovietmečiu dirbo žurnalistu įvairiuose leidiniuose, tarp jų – ir dienraštyje „Klaipėda”.
G. Kniukšta buvo vienas iš Naujosios sąjungos (socialliberalų) steigėjų, 2000–2004 m. kadencijos Seimo narys. Šiuo metu skelbiasi esąs sąjūdžio „Už Lietuvos miškus” pirmininkas.
Apie tai, kad nusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose, pats kandidatas skelbia savo socialinio tinklo paskyroje, kur nurodoma ir jį norinčių paremti banko sąskaita.
INFORMACIJA
Šiuo metu kandidatų į prezidentus surinktų parašų skaičius:
Ingrida Šimonytė – 33 722 (parašų rinkimas nutrauktas);
Gitanas Nausėda – 20 960;
Dainius Žalimas – 20 608;
Ignas Vėgėlė – 14 657;
Eduardas Vaitkus – 11 902;
Remigijus Žemaitaitis – 11 486;
Aurelijus Veryga – 7377;
Valdas Tutkus – 6658;
Giedrimas Jeglinskas – 6378;
Andrius Mazuronis – 2665;
Arūnas Rimkus – 776;
Rinkėjų parašus būsimieji kandidatai ir jų atstovai galės rinkti iki kovo 28 dienos, nebent patys nuspręstų stabdyti parašų rinkimą anksčiau termino ir pristatytų popierinius parašų rinkimo lapus į VRK. Kad galima būtų dalyvauti rinkiminėje kampanijoje, būtina surinkti mažiausi 20 tūkst. rinkėjų parašų ir juos pateikti VRK.
Prajuokino pirmas komentaras , aišku kad moka tris kalbas , žemaičių , rusų ir Vilniaus regiono .
Norisi visų kandidatų paklausti,išskyrus Nauseda ir Šimonyte ar jūs galit laisvai kalbeti anglų,ar kokia kitą uźsienio kalbą be rusu..???
Jūs padarėte 7 klaidas savo komentare. Bet mes vistiek jus supratome.
O kodėl ta kita kalba turi būti tik anglų? Po Brexit, po pasitraukimo iš ES vistiek taip būtina lietuviui kalbėti angliškai. Kodėl anglai nepergyvena, kad nekalba jokia kita kalba? Italai, vokiečiai, ispanai, prancūzai nesivargina? Graikai, kroatai nesistengia. Kodėl nyksta mūsų tarmės? Koks skirtumas rusų ar vokiečių, prancūzų kaip antrą kalbą atseit renkasi mokinukai.
Skaudu. Taip, prezidentui privalu mokėti užsienio kalbą, bet yra šalių kur turi vertėjus, o ne patarėjus ir puikiai tvarkosi. Kodėl?