Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-01-12 |
Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) skelbia 2023 m. pasiekęs istorinį rezultatą – perkrautas rekordinis įvairių krovinių kiekis (6,27 mln. tonų). Tai yra 7,17 proc. daugiau nei per 2022 metus, kai krovos apimtys siekė 5,8 mln. t. Praėjusių metų rezultatas terminalui leido tapti Klaipėdos uosto krovos lyderiu.
2023-iaisiais terminalas perkrovė 494 062 TEU konteinerių – 15,5 proc. daugiau nei 2022-aisiais. Ro–Ro krovos apimtys sudarė 776 tūkst. tonų – 19 proc. daugiau lyginant su 2022 m. Iš viso buvo aptarnauta 1207 krovininiai laivai 3 proc. daugiau nei 2022–aisiais.
Per praėjusius metus KKT vykdė plėtrą ir investavo apie 20 mln. eurų į veiklos procesus, infrastruktūros gerinimą bei naują krovos techniką. Terminalą pasiekė galingiausi Baltijos šalyse „Liebherr” kranai, su kuriais vienu metu galima krauti net 300 tonų krovinį, taip pat atnaujintas uosto vilkikų parkas ir įsigyti 4 nauji šios technikos vienetai. Nors „Liebherr“ kranai yra su hibridiniais varikliais ir gali būti varomi tiek elektra, tiek dyzelinu, tačiau bendrovės siekis yra dirbti energiją tausojančiu režimu – elektra. Tiek konteinerių terminale, tiek Ro – Ro ir generalinių krovinių terminale metams baigiantis sumontuota 500 kW saulės elektrinė ant sandėlio stogų. Dėka šios investicijos nuo šiol terminalas apsirūpina elektros energija ir iš atsinaujinančių šaltinių.
„Konteinerių terminale pritaikėme šiuolaikinius bei energiją taupančius sprendimus ir modernizavome apšvietimo sistemą. Tai pat pradėjome vykdyti automatinių vartų sistemos diegimą, kuris bus pirmas pilnai automatizuoto patekimo į teritoriją įgyvendintas projektas Klaipėdos uoste“, – pranešime cituojamas KKT vadovas Vaidotas Šileika.
KKT jau penktus metus iš eilės patenka tarp 15 proc. stipriausių įmonių Lietuvoje. Šis įvertinimas atspindi įmonės teigiamą ekonominę būklę ir finansinius rezultatus, taip pat – indėlį į Lietuvos ekonomikos plėtrą ir sąžiningą verslo kultūrą.
Lai pasako skaičius apie darbuotojų kaitą. Kiek per metus pasikeitė kolektyvo. Visai kitaip atrodys viskas. Kodėl iš statistikos naudojami skaičiai kurių reikia? Žmonės keičiami kaip kojinės. Kalti ne darbuotojai, o darbdavys….