Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-01-10 |
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai sutiko, jog yra pagrindas iš dalies tenkinti Klaipėdos Šanchajumi vadinamą teritoriją naudojančios Garažų ir mažųjų laivų eksploatavimo bendrijos „Smiltelė“ skundą bei sumažinti jai Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) paskirtą baudą.
Dar 2022-ųjų rugsėjį inspekcija buvo gavusi skundą dėl bendrijos teritorijoje galimai nelegaliai statomo liepto. Po atlikto patikrinimo bendrija pateikė pirminį paaiškinimą, bet pernai balandžio pradžioje surašius privalomąjį nurodymą, kuriuo ji buvo įpareigota per porą savaičių pateikti paaiškinimus, kada ir kas pastatė lieptą, ar tokiems darbams buvo gautas statybos leidimas, turėtas projektas, sutikimas ir kiti būtini dokumentai, „Smiltelė“ to jau nebepadarė.
Už tokį Statybos įstatyme numatytą pažeidimą (pareigūnų teisėtų nurodymų nevykdymą) bendrijai buvo paskirta minimali galima bauda – 579 eurai. Ją bendrija ir apskundė teismui bei aiškino, kad tuo metu, kai buvo sulaukta tokio reikalavimo, ji neturėjo Registrų centre įregistruotų valdymo organų. Esą jau vėliau aktyviai bendradarbiauta atliekant tyrimą, ji kaltę pripažįsta ir gailisi dėl susiklosčiusių aplinkybių bei prašo sumažinti baudos dydį arba iš viso jos neskirti.
Nesutikdama su tokiu skundu inspekcija akcentavo, jog administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas dalyvaujant bendrijos įgaliotam asmeniui – advokatui Oleg Drobitko, jam protokolas ir buvo įteiktas. Akcentuota ir aplinkybė, kad galiausiai paaiškinimas buvo pateiktas ir dėl to paskirta tik minimali galima sankcija.
Bylą išnagrinėjusi teisėja Ingrida Krušienė nutartyje pabrėžė, jog bendrija savo kaltę pripažįsta visiškai, nuoširdžiai gailisi, nurodo, dėl kokių aplinkybių negalėjo vykdyti privalomojo nurodymo, teikia objektyvius paaiškinimus bei stengėsi bendradarbiauti su inspekcija, duomenų, kad ji anksčiau būtų bausta administracine tvarka, nėra. Tad vadovaudamasis „teisingumo ir protingumo principais“ teismas nusprendė, jog yra pagrindas skirti dar mažesnę nuobaudą, siekiančią tik 200 Eur.
Tokia nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, tačiau bendrijos pirmininkas Andrius Mikėnas „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog neketinama to daryti.
Pasak jo, tyrimas dėl pačio tiltelio statybų dar tebevyksta. Esą tų, kas statė, jau nebėra ir tarp gyvųjų, tad labai sudėtinga surasti visus reikiamus dokumentus. Pačioms statyboms, anot pašnekovo, buvo panaudota ir europinė parama, dėl kurios esą viskas čia ir prasidėjo.
Anot pirmininko, bendrija šiuo metu turi beveik 700 narių.
Prieš A. Mikėną iki praėjusių metų birželio keletą mėnesių bendrijai vadovavo Vladimir Stupakov, o prieš jį, nuo 2019-ųjų rudens – anksčiau ir Klaipėdos vicemeru buvęs Benas Šimkus, miręs 2023-iųjų pradžioje.
Kas daugiau sumoka – to ir teisybė?
Labai skani vieta, jau daugybe metu nori sunaikinti…knis prota dėl kiekvieno šudniekio…žiniasklaida rašys straipsnius ir ruoš dirva perėmimui…nepasiduokite…