Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-10-17 |
„Nuo praėjusio penktadienio stebime gerai organizuotą kibernetinę ataką, kuria siekiama sutrikdyti spec. tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje. Per kelias dienas policija gavo daugiau kaip 2500 el. laiškų su netikrais grasinimais, kurie toliau nesiliauja. Žmonėms, kuriems iš tiesų reikalinga pagalba, sunku prisiskambinti skubios pagalbos telefonu ir operatyviai gauti būtiną pagalbą, todėl turime ieškoti operatyvių sprendimų, kaip spręsti šią susidariusią situaciją, netrikdyti spec. tarnybų darbo bei įstaigų ar organizacijų kasdienės veiklos“, – sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
Todėl jau vakar vakare policija išsiuntė naujas rekomendacijas savivaldybėms (savivaldybės – savo įstaigoms ir organizacijoms), kurių esmė – nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu pagalbos telefonu 112.
Neskubėti evakuoti žmonių ir nutraukinėti veiklos – pirmiausia būtina pasitarti su policija informacijos telefonu 8 700 60 000. Atsiliepę konsultantai patars, kaip elgtis ir kokius veiksmus būtina atlikti.
Jei po tokio grasinančio el. laiško, apžiūrėjus patalpas ar teritoriją, buvo rastas bet koks įtartinas objektas, būtina nedelsiant skambinti skubios pagalbos numeriu 112. Skambinant skubiu pagalbos telefonu 112 ir esant dideliam skambučių srautui, automatiškai bus nukreipiama policijos informacijos telefonu, kur lauks tolimesnės rekomendacijos.
Paskirti vieną atsakingą žmogų, kuris turi paskambinti ir pranešti policijai. Neskambinti iš vienos įstaigos 5 ar 6 žmonėms! Surinkus numerį, kantriai laukti, kol atsilieps operatorius. Jei reikės, net kelias minutes. Svarbiausiai nenutraukti skambučio ir nerinkti numerio iš naujo!
Antradienį iki 9 val. grasinančių laiškų sulaukė 400 įvairių įstaigų visoje Lietuvoje.
Parašykite komentarą