Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-09-14 |
Rugsėjo 22 d., penktadienį, 18 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) parodų rūmuose atidaroma projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ grupinė paroda „Kintanti talpykla. Rugsėjo 23 d., šeštadienį, 11 val. Parodų rūmuose taip pat įvyks susitikimas su parodos kuratore Milda Dainovskytę. Susitikimo metu planuojama ekskursija po parodą. M. Dainovskytė pasidalins parodų kuratorystės patirtimi. Paroda veiks iki spalio 22 dienos.
„Šiuolaikinės grafikos erdvės“ – tai jau trečius metus vykstantis projektas, kurio tikslas skatinti kūrybiškumą ir jaunimo įsitraukimą į kultūrinius procesus. Didžioji dalis jaunųjų menininkų turi didelę motyvaciją kurti ir tobulėti, bet dažnai jiems stinga erdvių, kuriose jie galėtų pristatyti savo kūrybą draugiškoje, profesionalioje bendraminčių bendruomenėje.
„Parodų rūmų erdvės atviros ne tik profesionalams, bet ir augantiems menininkams, kurių kūryba žiūrovą dažnai priverčia suklusti ir pažvelgti į save, meną ir kūrybą iš kitos pusės“, – teigia projekto iniciatorė ir vadovė Agnietė Skirmantienė.
Parodoje „Kintanti talpykla / The Parametric Cache“ meno darbus pristatys jauni, bet pažengę menininkai: Gabijos Pernavaitės ir Žygimanto Bėronto duetas „allsofeatherlightseven“, Dovydas Laurynaitis, Eglė Ruibytė, Gediminas G. Akstinas, Jeronimas Mantvydas Seibutis, Morta Jonynaitė, Mykolas Sauka, Rokas Janušonis ir Vilius Dringelis. Parodą kuruoja Milda Dainovskytė – kuratorė ir menininkė. M. Dainovskytės kuruojami projektai dažniausiai yra pristato ypatingose erdvėse, dažniausiai, kaip nors išsiskiriančiose savo architektūra. Ji ne vieną kuratorinį sumanymą realizavo regionuose. M. Dainovskytė savo personalinius kūrinius grindžia istorinių archyvų medžiaga, pasitelkdama vietos kontekstą bei konkrečias teritorijas, netgi kvapus.
Neatsitiktinai šiai grupinei parodai Klaipėdoje buvo pasirinkta ir KKKC parodų rūmų dalis, išsiskirianti savo archajine architektūra. Jaunųjų menininkų darbus bus galima išvysti Parodų rūmų Fachverko (bei šalia esančioje Konferencijų) salėse. Parodos kuratorė sako, kad „išlikusi fachverkinės (vok. „Fachwerk“) architektūros pastato dalis mena čia buvusį grūdų, o vėliau – trikotažo laikymo sandėlį. Ilgą laiką saugojimui projektuota erdvė neprarado ir pirminės savo paskirties. Parodoje pristatomi skirtingomis disciplinomis veikiančių menininkų kūriniai: tekstilės, skulptūros, keramikos, drožybos, dizaino objektai. Autoriai įkvėpimo semiasi iš industrinių, funkcinių erdvių, specifiškų savybių, telkiasi archajiškas technologijas, medžiagas bei apdirbimo būdus“.
Parašykite komentarą