Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-05-16 |
Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas kol kas susilaikė ir trečiadienį nepritarė Savivaldybės administracijos norui kartu su Europos Sąjungos (ES) parama rekonstruoti lopšelio-darželio „Svirpliukas“, esančio Liepų gatvėje, korpusą pristatant antrą aukštą, kuriame būtų įkurtos 95 naujos vietos darželinukams.
Politikams sukėlė abejonių, ar Savivaldybė artimiausiais metais bus pajėgi finansiškai įgyvendinti ir tuos projektus, kuriuos jau suplanavo.
Savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė aiškino, jog buvo nuspręsta nebeteikti paraiškos ES finansavimui Tauralaukio progimnazijos rekonstrukcijos projektui ir jį įgyvendinti tik Savivaldybės lėšomis. Toks sprendimas priimtas, nes pagal remiamo projekto reikalavimus būtų iki maždaug 25 tūkst. eurų išbrangęs vienos darželinuko vietos įrengimas. O projektą vykdant vien Savivaldybės lėšomis reikalavimai esą yra mažesni ir galima išsitekti iki 18 000 eurų.
Todėl buvo nuspręsta pasiūlyti politikams pritarti, kad ES parama vietoje Tauralaukio būtų prašomos „Svirpliuko” projektui. Jis esą atsieitų apie 1,23 mln. eurų, iš kurių parama sudarytų 879 tūkst. eurų. „Svirpliukas” pasirinktas dėl to, kad jis yra miesto centre, kur vietų poreikis yra didelis. Be to, čia yra galimybė fiziškai sukurti būtent tiek naujų vietų, kiek reikalaujama norint gauti ES paramą.
„Tauralaukio projekto nestabdome, tik keičiame finansavimo šaltinius. Atsiranda galimybė už tas pačias lėšas sukurti papildomai 95 vietas darželinukams”, – akcentavo E. Jurkevičienė.
Nors sprendimo projekte rašoma, kad jis suderintas ir su Klaipėdos mero pavaduotoja, būtent Judita Simonavičiūtė komiteto posėdžio metu pradėjo reikšti abejones dėl tokios rekonstrukcijos.
„Iš vieno projekto du atsiranda. O dar Šimtmečio mokykla Žolynuose jau matosi, kad bus gerokai brangesnė. Projektų skaičius geografine progresija auga. Juk yra konversinė teritorija, Statybininkų prospektas, Pajūrio gatvė. Čia jau rožinių svajonių sąrašas. Po dviejų metų bus duobė, kai pinigų trūks. Pasiskolinti irgi ne išeitis – grąžinti reikia”, – dėstė J. Simonavičiūtė.
E. Jurkevičienė patvirtino, kad iš tiesų jau skaičiuojama, kad preliminari Šimtmečio mokyklos sąmata auga nuo 6 iki 10-12 mln. eurų, nes parinktame sklype yra „nedėkingas reljefas”, sumas augina ir inžineriniai tinklai.
„Pateikit mums sąrašą, koks yra lėšų poreikis visiems jau patvirtintiems projektams, kad būtų matomas visas vaizdas”, – Savivaldybės administracijos atstovams sakė komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.
Komiteto nariai vienbalsiai susilaikė ir taip nepritarė sprendimo projektui, kol nebus pateiktas minėtasis sąrašas.
Trečiadienį šį klausimą svarstė ir Kultūros, švietimo ir sporto komitetas. Jo nariai pritarė projektui, bet taip pat panoro susipažinti su Finansų ir ekonomikos komiteto paprašytais duomenimis.
Įdomu, žinoma: mokykla, kurios jau seniai reikėjo, brangsta dvigubai…. netikėta, tiesa? Visais laikais pinigus geriausia nuplauti per žemės ir statybos darbus. Kas patikrins, kodėl lygioje Klaipėdoje šioks toks iškilimas brangina viską dvigubai?
kad „nedėkingas reljefas” staiga ėmė iš kažkur ir atsirado, anksčiau jo niekas nepastebėjo 🙂