Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-05-12 |
Savivaldybei, spaudžiamai teismų ir centrinės valdžios, pernai pripažinus, kad „pareiga daugiabučių namų savininkų bendrijoms ir namų administratoriams užtikrinti mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelės ir konteinerių stovėjimo vietos tvarką ir švarią aplinką” yra neteisėta, už tokių šiukšlynų tvarkymą dabar mokės visi miesto gyventojai solidariai.
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), gavęs atitinkamą pavedimą, suskato viešųjų pirkimo tvarka ieškoti rangovo atliekų konteinerių aikštelių ir 3 m atstumu aplink jas esančio ploto priežiūros paslaugai. Jos teikėjas taip pat turės surinkti bešeimininkes atliekas.
Klaipėdos mieste yra apie 730 tokių aikštelių. Per vienerius metus iš jų planuojama surinkti bei išvežti apie 800 tonų bešeimininkių atliekų.
Paslaugų teikėjas kiekvieną konteinerių aikštelę turės aplankyti ir sutvarkyti bent vieną kartą per mėnesį. Papildomai konteinerių aikštelės per 72 valandas turės būti tvarkomos tik gavus nurodymą iš KRATC. Surinktas atliekas reikės dalinai išrūšiuoti ir pristatyti į jų laikino deponavimo vietas.
Visose rangovo transporto priemonėse turi būti ir nuolat funkcionuoti GPS siųstuvai, kad KRATC galėtų nepertraukiamai realiu laiku stebėti transporto priemonės buvimo vietą ir tikslų judėjimo maršrutą.
Kol kas tokia paslauga perkama tik metams. Galima maksimali jos kaina neskelbiama.
Aistros dėl to, kas turi tvarkyti bešeimininkes atliekas daugiabučiams namams priskirtas teritorijose Klaipėdos mieste virė beveik 10 metų. Savivaldybė ir jos valdomas KRATC laikėsi pozicijos, kad visas atliekos ir šiukšlės daugiabučiams gyvenamiesiems namams priskirtose teritorijose yra privalu tvarkyti šių namų administratoriams. O sumokėti už tai turi gyventojai. Tačiau Aplinkos ministerija buvo pateikusi išaiškinimą, kad savivaldybės turėtų pačios organizuoti bešeimininkių atliekų tvarkymą ir neperkelti tokios pareigos daugiabučių namų patalpų savininkams, administratoriams ar daugiabučių namų savininkų bendrijoms.
Vyriausybės atstovas suformulavus atitinkamą teikimą Klaipėdos miesto savivaldybei, ši ir atšaukė tokią tvarką.
KRATC ir savivaldybės specialistai pernai suskaičiavo, kad rinkliavą už atliekų tvarkymą 2023 metais reikia didinti 25 procentais. Tačiau prieš savivaldos rinkimus politikai to daryti neišdrįso. Toks delsimas ir papildoma pareiga tvarkyti atliekas prie konteinerių aikštelių turėtų paveikti rinkliavos tarifą ir jis gali būti didinamas dar labiau.
O tai Klaipėdos autobusų parkas negali apsiimti valyti šiukšlių,juk tai vienintelė įmonė mieste kur viską gali? Tiek žmonių administracijoje sėdi,ar nerastų laiko ir šiukšles surinkti? Manau atranka įvyks, konkursą vėl laimės Klaipėdos autobusų parkas?
10 auklių ,tai yra vaikas lieka be galvos.Taip ir su šiuklēm ,nori daug aprēpt ,nesigauna ,šiukles ir perka puse metu ir dar kiek tai užtruks neaišku,taip ir gaunasi daug darbų ir nei vienas dorai nebaigtas.
Jūs gerb. Autoriau, minekite ne vyriausybės atstovą, o seimo kontrolierius, kurie dar 2022m. rugpjūčio mėn. pateikė išvadą, kad savivaldybės priimti teisės aktai neatitinka LR įstatymų.. Savivaldybė gruodžio mėn. prisizadejo kuo greičiau tokią paslaugą nupirkti, o jau gegužė atejo, o jie dar tik perka. Savivaldybės viešosios tvarkos skyrius iki šiol terorizuoja bendrijų pirmininkus reikalaudamas kad šie užtikrintų švarą ir tvarką, nors pagal LR įstatymus tai turi daryti savivaldybė. Taip kad susidariusi situacija yra skandalinga, nes viešosios tvarkos skyrius ne tik reikalauja, bet ir grasina baudomis!