Nidoje veiks naujas Karinių jūrų pajėgų padalinys

Fotoreportažai, Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-05-12

Nuo gegužės 12 d. Nidos jūros stebėjimo poste dislokuotas naujas Karinių jūrų pajėgų (KJP) padalinys – Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos Apsaugos kuopos 3-asis pėstininkų (fuzilierių) būrys.

Fuzilierių būrio įkurtuvių šventiniai renginiai tęsėsi ir kitose Nidos vietose.

Vyr. jūr. Simonos Jurgaitytės ir vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotr.

Nidoje buvo atidarytos dvi Karinių jūrų pajėgų nuotraukų parodos. Nidos prieplaukoje kurorto gyventojai ir turistai galėjo susipažinti su naujo dalinio ginkluotės paroda, Povandeninių veiksmų komandos nardymo ir išminavimo įranga, išbandyti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos navigacinį treniruoklį, pasiklausyti  Karinių jūrų pajėgų orkestro koncerto. Bet didžiausias siurprizas vietos jaunimui, gyventojams buvo – Povandeninių veiksmų komandos karių organizuota pasiplaukiojimo pramoga su greitaeigėmis valtimis po Kuršių marias šalia Nidos.

KJP Uosto ir priekrantės gynybos tarnyba buvo įkurta pernai rugpjūčio 1 d., į vieną dalinį sujungus Povandeninių veiksmų komandą ir Apsaugos kuopą. Šio dalinio uždaviniai – taikos, krizės ir ginkluoto konflikto metu vykdyti uosto ir priekrantės apsaugos bei gynybos užduotis Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Kuršių mariose ir Lietuvos teritorinės jūros priekrantės zonoje, siekiant užtikrinti tinkamą uosto funkcionalumą, nacionalinėms reikmėms ir sąjungininkų atvykimui bei bendrų operacijų su NATO vykdymui.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūros stebėjimo postas Nidoje dislokuotas nuo 1993-ųjų, kai postas buvo perimtas iš Rusijos Federacijos karinio laivyno.

Daugiau kaip 30 metų KJP kariai iš Nidos posto radiolokacinėmis priemonėmis vykdo Lietuvos teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos, bei Kuršių mariose demarkuotos valstybinės sienos su Rusijos Federacija stebėjimą.

Žodis „fuzilierius“ (pranc. fusilier) reiškia karį pėstininką, ginkluotą fuzėja (už muškietą lengvesniu ginklu su titnagine spyna) bei bajonetu, t. y. į ginklo vamzdį įstatomu durtuvu. Pirmiausiai fuzilierių daliniai apie 1670 m. pradėti formuoti Prancūzijoje, LDK kariuomenėje 7-asis fuzilierių pulkas iš Gardino karališkųjų rūmų apsaugos bataliono buvo suformuotas 1790 m. kovo 2 d. Pirmasis pulko vadas, suformavęs dalinį, didele dalimi jį finansavęs asmeninėmis lėšomis, periodiškai jam vadovavęs, buvo LDK kariuomenės artilerijos generolas Kazimieras Nestoras Sapiega.

Šiandien kai kuriose užsienio šalyse fuzilierių daliniai yra sausumos (Didžiojoje Britanijoje, Nyderlandų Karalystėje, Kanadoje) arba karinių jūrų pajėgų (Prancūzijoje) sudėtyje, o Portugalijoje fuzilieriais yra vadinami jūrų pėstininkai.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Orai

Pasaulinė sniego diena - be sniego

Kiekvienų metų trečiąjį sausio sekmadienį Tarptautinė slidinėjimo federacija yra paskelbusi Pasauline sniego diena. Jos tikslas – skatinti užsiimti žiemos sportu: ...
2025-01-20
Skaityti daugiau

ELTA

Karinės jūrų pajėgos ir „Litgrid“ bendradarbiaus didinant saugumą Baltijos jūroje

Lietuvos kariuomenė pirmadienį pasirašė sutartį su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatore „Litgrid“, pagal kurią sutarta didinti strateginės infrastruktūros Baltijos jūroje saugumą. ...
2025-01-13
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Karinių jūrų pajėgų laivuose vėl tarnaus šauktiniai

Po bemaž 15-os metų pertraukos jaunuoliams atsiveria naujos galimybės – nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai nuo šiol galės rinktis ...
2025-01-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This