Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-01-25 |
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui skirtas istorinis – edukacinis projektas „Istorinės Klaipėdos pėdos“ sulaukė dėmesio iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Nacionalinė švietimo agentūra teigiamai įvertino „Atviros Klaipėdos“ sukurtą vaizdo įrašų apie Klaipėdos istoriją ciklą ir sukurtą turinį bei edukacinę medžiagą integravo į informacinę švietimo portalo sistemą www.emokykla.lt.
Šio tinklapio tikslas – sudaryti sąlygas gauti edukacinę informaciją ir teikti elektronines paslaugas visos Lietuvos švietimo darbuotojams, mokiniams ir jų tėveliams.
„Kurdami istorinių video ciklą norėjome ne tik atskleisti seniausio Lietuvos miesto augimą ir virsmą, akcentuoti svarbiausius Klaipėdos istorinius įvykius, bet ir savo krašto istorija sudominti jaunąją kartą. 2022 metais pasaulį išvydo 12 istorinių – edukacinių laidų ciklas, kiekvieną siužetą lydėjo ir parengta edukacinė medžiaga, skirta bendrojo lavinimo mokykloms. Ji sudaryta, konsultuojantis su patyrusiais pedagogais, vadovėlių autoriais. Džiaugiamės, kad projektas buvo teigiamai įvertintas Nacionalinės švietimo agentūros ir sukurta informacija pasklis po visą Lietuvą“, – sakė projekto autorė, žurnalistė Dovilė Ringis.
Pasak Nacionalinės švietimo agentūros atstovų, parengta medžiaga tinkama mokykloms, o užduotys yra orientuotos į kompetencijų ugdymą (ypač kultūrinę, pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo sritis).
Visas 2022 metais sukurtas turinys yra patalpintas www.emokykla.lt svetainėje, Istorijos skyriuje, greta kitų mokykloms rekomenduojamų metodinių medžiagų.
„Seniausias Lietuvos miestas Klaipėda gali pasigirti turtinga ir itin spalvinga istorija, todėl vaizdo reportažuose susipina ne tik svarbiausi šio miesto istoriniai fragmentai, bet ir atskleidžiami primiršti, o gal kai kuriems ir negirdėti faktai, kurie buvo reikšmingi miesto augimui. Kas buvo kuršiai, kaip buvo įkurtas miestas ir kodėl, kaip tikėtasi, jis netapo regiono prekybos ir religijos centru, kokia Klaipėdos vardo ir herbo istorija, kaip vystėsi uostas, kokia buvo miestiečių buitis viduramžiais, ką atskleidžia reikšmingiausi archeologiniai kasinėjimai mieste ir jos apylinkėse – tai tik kelios temos iš viso laidų ciklo, kuriame stengiamasi apie Klaipėdos istoriją pasakoti paprastai ir aiškiai. Nuoširdžiai dėkojame istorikams dr. Vasilijui Safronovui, doc. dr. Jonui Geniui, kurie kartu su komanda praturtino projektą ir jį papildė savo įžvalgomis“, – pasakojo D. Ringis.
Projekte pakalbinta keliolika istorikų, kraštotyrininkų, akademikų, archeologų, kalbininkų. Kuriant projektą, prisidėjo Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka ir šių organizacijų atstovai. Planuojama, kad projektas bus tęsiamas artimiausius dvejus metus.
Projektas „Istorinės Klaipėdos pėdos“ iš dalies finansuotas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros programos „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas”.
Nuorodos į istorinius epizodus ir edukacines medžiagas
Epizodas Nr. 1. Piliakalniai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA
Epizodas Nr. 2. Kuršiai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA
Epizodas Nr. 3. Klaipėda. 1252. VIDEO
Epizodas Nr. 4. Kodėl Klaipėda nesuklestėjo? VIDEO
3-4 epizodų edukacinės medžiagos. Užduotis nr. 1. Klausimai . Užduotis nr. 2. Rekomendacijos ekskursijai
Epizodas Nr. 5. Mėmelis ar Klaipėda? VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA
Epizodas Nr. 6. Klaipėdos herbo istorija. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA
Epizodas Nr. 7. Klaipėdos orientyrai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA
Epizodas Nr. 8. Klaipėdos švyturiai. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA
Epizodas Nr. 9. Klaipėdos uostas. VIDEO. Edukacinė medžiaga – MEDŽIAGA
Epizodas Nr. 10. Viduramžių Klaipėda. Archeologinės paslaptys. VIDEO
Epizodas Nr. 11. Šv. Jono bažnyčios paslaptys. VIDEO. Edukacinė medžiaga, kuri skirta 10-11 epizodams, dedikuotiems reikšmingiausiems archeologiniams atradimams. Edukacinė medžiaga
Epizodas Nr. 12. Klaipėdos miestas – tvirtovė. VIDEO. Edukacinė medžiaga. MEDŽIAGA.
Parašykite komentarą