Paplūdimių priežiūros taisykles teks koreguoti

Uostas ir jūra
Avatar photoPalmira Martinkienė
2018-04-30

Visame pasaulyje vykstanti klimato kaita neaplenkia ir Lietuvos, konkrečiai – mūsų pajūrio taip pat.

Kai kurių klaipėdiečių susirūpinimas dėl II Melnragėje esančio upeliuko, kuris neva gali nuplauti kopas, atsakingų Aplinkos ministerijos darbuotojų teigimu, yra perdėtas, upeliukas esą pavojaus gamtai nekelia, tai yra natūralus procesas, įtakojamas klimato kaitos.

„Kas įmanoma ežere, tas neįmanoma jūroje”, – sakė A. Šulcas, Palmiros Mart nuotr.

Taip „Atvirai Klaipėdai” sakė uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas, pirmadienį po Melnragės paplūdimius lydėjęs aplinkos viceministrą Martyną Norbutą su dar keliais atsakingais ministerijos darbuotojais. Svečių teigimu, grįžę į Vilnių jie mokslininkų paprašys įvertinti, ar dėl vadinamojo miegančio upelio būtinas žmonių įsikišimas į šiuos natūralius gamtos procesus. „Dėl klimato kaitos procesų vandens bus vis daugiau ir daugiau”, – sakė vicemeras.

Kartu su svečiais buvo sutarta susitikti ministerijoje ir plačiau padiskutuoti apie vadinamąjį „Paukščių taką” –  pėsčiųjų taką per kopas tarp I ir II Melnragės. „Sutarėme, kad ministerijoje papasakosime ir parodysime, koks tai yra edukacinis – gamtosauginis projektas, kuris kartu pasitarnaus ir kaip kopų įtvirtinimas”, –  sakė A. Šulcas.

Be kitų pajūry aptartų problemų su vilniečiais kalbėta apie gyvūnų paplūdimuose vedžiojimo tvarką ir tam specialiai numatytas vietas, tinkamą tualetų eksploatavimą ir kt.

Beje, patvirtinus bendrąsias paplūdimių priežiūros taisykles, paaiškėjo, jog kai kurių higienos bei kitų reikalavimų laikymasis yra orientuotas į ežerų ir upių paplūdimius, tačiau jų neįmanoma pritaikyti pajūriui. A. Šulco teigimu, pavyzdžiui, neįmanoma jūroje užtikrinti saugių, be duobių ir specialiai tam pažymėtų maudynių vietų vaikams.

„Kas įmanoma ežere, tas neįmanoma jūroje”, –  sakė A. Šulcas, pridūręs, jog ir Aplinkos ministerijos atstovai pritarė, kad minėtose taisyklėse esama tam tikrų nelogiškumų. Sutarta, jog klaipėdiečiai išsiųs savo pasiūlymus ir pagal juos bendrosios paplūdimų priežiūros taisyklės bus pakoreguotos.

„Jiems išvis buvo naujiena, kad mes, kaip Savivaldybė, jūros neturime, kad mes jūroje nieko negalime daryti, nes to nenumato veikiantys įstatymai”, – vaikštynes po pavasarišką pajūrį su ministerijos atstovais apibendrino vicemeras.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės, Svarbu

Kultūros finansavimas: ačiū, mere, apsieisime

Naująją kultūros finansavimo tvarką su savo bendražygiais sugalvojęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus birželį savo potvarkiu pagaliau išdalino šiemetinę paramą pasiūlytiems ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija IV

„Atsirado tada jau ir Būtingės variantas, galiausiai prasidėjo ten statybos, bet tyliai ramiai liko Klaipėdos terminalas, nors buvo kalbama, kad ...
2024-03-11
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Prieš 50 metų išgelbėta rotušė kol kas stūkso nežinioje

Lygiai prieš pusę amžiaus tuometinio kultūros ministro pavaduotojo surašytas raštas liudija, kad sovietmečio bujojusio vokiškojo miesto laikotarpio paveldo griovimo vajaus ...
2024-02-18
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This