Kaip priimami sprendimai vietos savivaldoje? (2)

Politika
Avatar photoPalmira Martinkienė
2022-11-08

„Tarybos narys nėra visų galų meistras, specialistas, to nereikėtų vaidinti niekam”, – antradienį dalyvaudamas diskusijoje apie tai, kaip priiminėjami sprendimai vietos savivaldoje, sakė Klaipėdos miesto tarybos narys Edmundas Kvederis. Jo teigimu, darbingiausia vieta, kurioje tarp politikų vyksta aštriausios diskusijos dar iki atitinkamų sprendimų priėmimo, yra miesto tarybos komitetai.

E. Kvederis populiariai papasakojo apie pagrindines miesto Tarybos nario, kuris nėra savivaldybės etatinis darbuotojas, veiklą ir jo funkcijas. Tą jam padaryti padėjo ir kolegė Elida Mantulovė, o antroje diskusijoje, kurią organizavo asociacija „Mano miestas Klaipėda”, taip pat dalyvavo Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius bei Klaipėdos rajono Dauparų-Kvietinių seniūnijos seniūnas Vytautas Tamašauskas. Diskusiją moderavo Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili, pokalbis internetu buvo transliuojamas iš prekybos centro kavinės.

Diskusijos metu, kurioje išsamiai buvo aptartos vietos valdžios funkcijos, prieita prie išvados, jog arčiausiai žmogaus tarp visų padalinių yra seniūnas. Žinia, Klaipėdoje seniūnijų nėra, o štai Klaipėdos rajone, kuriame, ne paslaptis, gyvena ir nemažai save klaipėdiečiais laikančių bei uostamiestyje dirbančių žmonių, yra 11 seniūnijų.

Seniūnas, skirtingai nei miesto ar rajono tarybos narys, yra etatinis darbuotojas, valstybės tarnautojas, į pareigas skiriamas konkurso būdu.

„Seniūnas yra tarpininkas tarp žmogaus ir savivaldybės administracijos, jis yra arčiausiai žmonių, atstovauja visų teritorijos vieneto žmonių interesams”, – sakė Dauparų-Kvietinių seniūnas V. Tamašauskas.

Jo teigimu, seniūnas dirba 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.

„Važiuodamas automobiliu į darbą aš matau numestą šiukšlę, aš matau nenušienautą pakelę, aš matau galbūt nenuravėtą šaligatvį, nenupjautą pievos gabalėlį”, – vaizdžiai apie seniūno darbo dieną kalbėjo jis.

Atsakydamas į vedėjos klausimą, ar rajono seniūnai tarp savęs nekonkuruoja, stengdamiesi savo vadovaujamai seniūnijai išsikovoti didesnės finansinės paramos, V. Tamašauskas sakė, jog „taip, būna, bet tai yra sveikintinas ir sveikas dalykas”.

„Mes visi vienuolika esame ir konkurencingi, ir pakankamai draugiški, puikiai sugyvename, esame komanda, bendraujame su administracija, su meru, perduodame jiems visus žmonių skaudulius ir su administracijos pagalba stengiamės žmonių problemas išspręsti, kad žmogus galėtų pasididžiuoti, kad gyvena ir atitinkamoje seniūnijoje, ir Klaipėdos rajone”, – kalbėjo Dauparų-Kvietinių seniūnas.

Savo ruožtu D. Petrolevičius, apžvelgęs neseniai pasikeitusią uostamiesčio savivaldybės administracijos struktūrą bei kai kurių naujųjų padalinių funkcijas, informavo, jog netrukus Klaipėdoje, Taikos pr., duris atvers Gyventojų aptarnavimo centras.

Žymos: | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Kaip priimami sprendimai vietos savivaldoje?”: 2

  1. Kaip visada parašė:

    Sklendžia ponai paviršium..Tarybos narys TURI BŪTI visų galų meistru. Vien todėl kad jis Miesto Galva ir turi dirbti ,,Kad žmonėms būtų geriau”(pagrindinis kriterijus) Kodėl pvz. Klaipėdos administracija ar jos veikėjų veikėjai pakiša komitetams savo iniciatyvas ir aiškiai šališkus projektus, o ne Taryba inicijuoja miestui ir žmonėms reikalingus dalykus o paskui juos apsvarsčius numatyta tvarka, neatiduoda dministracijai vykdyti? Kodėl šis vykdomasis organas, Klaipėdos savivaldybės administracija, ,,griežia pirmu smuiku”? Jis -gi turi vykdyti tik tai ką jam nurodo Taryba? O ne atvirkščiai. Taip ,,priskaldė malkų” ir veltui ištaškė krūvas pinigų buvę administraciniai direktoriai (griozdiškiems , perkrautiems strateginiams planams, projektams, studijoms ir t.t..), taip iš dalies vyksta ir dabar. Gal reikėtų visiems peržiūrėt Tarybos nario darbo ir pareigų aprašus ir gerai į juos įsigilinti? Ir pagaliau neatsikalbinėti išgalvojant gražius pasiaiškinimus o realiai dirbt. P.S. Pranešu jums naujieną, kad ne nenupjauta žolė ar numesta šiukšlė yra problema, o esminės ir seniai gyventojus ,,pjaunančios problemos”(reikalingos infrastruktūros, vietų automobilių parkavimui prie namų nebuvimas, blogas komunalinių paslaugų įmonių aptarnavimo darbas ir jų įkainių brangumas ir t.t.)

  2. palaikau parašė:

    Klaipėdos Liberalus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Politologai: Seime galima tikėtis stabilios koalicijos

Seimo rinkimų rezultatai rodo, kad juose dominavusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) gali suformuoti stabilią valdančiąja daugumą, kurioje partijos „Nemuno aušra“ ...
2024-10-28
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

„Viesulo“ vadovas kelia politinę audrą 

Viešai pareiškęs, kad nesutinka su auditorių išvadomis ir neketina įgyvendintų jų rekomendacijų, Klaipėdos savivaldybės sporto centrui „Viesulas“ vadovaujantis Vaclovas Gedvilas ...
2024-10-17
Skaityti daugiau

ELTA

Politologė įžvelgia Eugenijaus Gentvilo įdirbį

Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili kaip vieną iš reikšmingų aspektų šiuose Seimo rinkimuose įvardina tai, kad rinkimų rezultatus gana tiksliai ...
2024-10-14
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This