Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-10-16 |
Lapkričio 4-5 dienomis Klaipėdos „Kutūros fabrike“ susibūrę inovatyvių technologijų kūrėjai ieškos būdų uostamiesčio piliavietę paversti kultūriniu ir turistiniu miesto centru.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas pripažįsta, kad kol piliavietės ateitis vis dar sprendžiama valdininkų kabinetuose, o moderniosios technologijos gali prisidėti prie istorinio ansamblio populiarumo ir patrauklumo vystymo.
„Piliavietės projekto plėtra yra tam tikroje svarstymų ir tikrinimo pauzėje. Prieš pradėdami atkurti pačios pilies tūrius nenorime pasiduoti inercijai ir bandome dar kartą suvokti atkuriamų erdvių funkcinę paskirtį, atrasti naujų idėjų. Galbūt kultūrinių poreikių susiejimas su verslo galimybėmis taps raktu į miesto inovacijas. Galų gale, kol nėra tikrosios pilies, atkurkime ją bent savo vaizduotėje ar vaizduotės išraiškoje –virtualioje erdvėje,“ – sako R. Zulcas.
Kūrybiškai spręsti šią miesto problemą imasi Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra ir kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ (KUFA) bendruomenė, kartu organizuodami renginį „Pilies hakatonas“. Kurti inovacijas miestui kviečiami ne tik IT specialistai, tačiau ir dizaineriai, tekstų rašytojai, verslo idėjų vystytojai, turizmo ir marketingo ekspertai bei kiti inovacijų kūrėjai. 36 valandas truksiančio renginio tikslas – sukurti naujomis technologijomis grįstus, lankytojus įtraukiančius projektus Klaipėdos miestui, piliai ir pilies muziejui.
Didžiausias dėmesys hakatono kūrybinių dirbtuvių metu bus skiriamas turizmo ir edukacijos sričių projektams. Tikimasi, kad hakatone inovacijų kūrėjai pristatys potencialius mobiliųjų aplikacijų, virtualios ar papildytos realybės, multimedijos projektus, žaidimus, galinčius padidinti istorinio paveldo patrauklumą įvairaus amžiaus Klaipėdos gyventojams ir svečiams.
„Spartėjanti skaitmeninių medijų raiška muziejų komunikacijoje neturi aplenkti Klaipėdos svarbiausio kultūrinio turizmo objekto – pilavietės. Džiugu, kad į konkrečios miesto problemos sprendimą galime įtraukti ir vis stiprėjančią „Kultūros fabriko“ skaitmeninės kūrybos bendruomenę: „Pilies hakatone“ dalyvaus didžioji dauguma KUFA įsikūrusių informacinių technologijų startuolių ir pavienių kūrėjų. Jei hakatono dalyviams pavyktų sukurti turistams ir piliavietės lankytojams patrauklaus produkto prototipą, ieškotume galimybių realizuoti šią idėją,“ – pranešime spaudai tikina „Kultūros fabriko“ vadovė Raimonda Laužikienė.
Hakatono dalyvių registracija vyksta iki lapkričio 1d., joje gali dalyvauti visi norintys prisidėti prie Klaipėdos turistinio potencialo skatinimo, nepriklausomai nuo veiklos srities. Renginio pradžioje bus suformuotos atskiros skirtingų sričių specialistų komandos, tad kiekviena idėja gali tapti realybe ir pretenduoti į 1000 eurų piniginį prizą.
Antrąją hakatono dieną, lapkričio 5 d. ,16 val. 30 min., organizatoriai pakvies Klaipėdos paveldo ir skaitmeninių technologijų mėgėjus ir visus susidomėjusius miestiečius į „Kultūros fabriką“dalyvauti „Pilies hakatono“metu sugeneruotų idėjų pristatyme.
Daugiau informacijos apie „Pilies hakatono“ sąlygas, programą, renginio mentorius ir registracijos formą galima rasti internetiniame puslapyje pilieshakatonas.lt ar „Facebook” paskyroje „Pilies hakatonas“.
Parašykite komentarą