Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-04-13 |
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Klaipėdos savivaldybė sukūrė internetinį žemėlapį, kuriame galima pažymėti Klaipėdos kavines ir barus, įsileidžiančius klientus su savo augintiniais.
„Norime pabrėžti, kad bus žymimos ir maitinimo įstaigos, į kurias gyvūnai neįleidžiami. Neabejojame, jog yra žmonių, kuriems tokia draugija būtų nemaloni, tad pažvelgę į žemėlapį, jie žinos, kur keturkojų tikrai nesutiks“, – aiškino Savivaldybės administracijos viešųjų ryšių atstovas Vitalijus Čiapas.
Žemėlapį galima rasti svetainėje www.klaipeda.lt. Skiltyje „Gyventojams“ reikėtų pasirinkti „Klaipėdos miesto žemėlapis“ ir žymėti sluoksnį „Gyvūnai kavinėse“ (tiesioginė nuoroda https://goo.gl/cVRjNz). Teigiama, kad ši iniciatyva mokesčių mokėtojams nekainavo nė cento.
Pristatant naująjį žemėlapį, savanoriai iš gyvūnų globos įstaigos „Linksmosios pėdutės“ penktadienį buvo pakviesti su savo keturkojais praktiškai išbandyti, kurios durys klientams su augintiniais yra uždarytos, o kur jų maloniai laukia.
„Žinot, pastebėjau, kad Klaipėda nė kiek nenusileidžia užsienio šalims, o kai kurias net lenkia. Mūsų mieste tikrai daugelyje kavinių įleidžia su gyvūnais. Juk papietauti ar vakarieniauti ateina šeimos, o augintinis yra šeimos narys“, – pasakojo VšĮ „Linksmosios pėdutės“ savanorė Simona Šakinytė.
Jai pritarė ir draugiško gyvūnams baro atstovė.
„Mes labai mylime gyvūnus. Jie greičiau gauna vandens negu jų šeimininkai gėrimų. Manome, kad gyvūnai yra mūsų visuomenės nariai. Be to, jei svečiuojasi žmogus su keturkoju, iš kitų klientų nesame gavę jokių nusiskundimų“, – kodėl įleidžiama su keturkojais aiškino Žvejų baro barmenė Roberta.
Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadybininkė Jurgita Neniškienė užklydusiems svečiams sakė, kad įstaiga yra draugiška lankytojams su augintojais ir esą tokių turistų netrūksta.
Panašią akciją visoje Lietuvoje vykdo organizacija „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“. Jie ant draugiškų keturkojams įstaigų durų priklijuoja specialius lipdukus.
„Tiesa, tai darome ne tik ant kavinių ar barų durų. Skatiname žmones su gyvūnais įsileisti ir kitas įstaigas – viešbučius, parduotuves ar bibliotekas“, – pasakojo VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ koordinatorė Klaipėdoje Ieva Jakutytė.
Pasak jos, visoje Lietuvoje jau yra sužymėta apie 800 tokių įstaigų.
Norintys žemėlapį papildyti ir informuoti, kuriose kavinėse bei baruose galima apsilankyti su gyvūnais, o kuriuose ne, kviečiami siųsti įstaigos pavadinimą ir adresą elektroniniais paštais [email protected] arba [email protected].[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”5″ images=”26581,26582,26583,26584,26585,26586,26587,26588,26589,26590,26591″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]
Parašykite komentarą