Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-07-13 |
Nuo karo Ukrainoje pradžios praėjus daugiau kaip keturiems mėnesiams klaipėdiečiai ir rajono gyventojai vis dar aukoja karo alinamai šaliai, tačiau kalbinti nevyriausybinių organizacijų atstovai tikina – nuovargis daro savo ir aukojimo tempai lėtėja.
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus atstovė Jolanta Jonikienė tikino, kad žmonės aukojo labai aktyviai, tačiau atėjusi vasarą aukojimo tempus sumažino.
„Žmonės domisi, nori atnešti daiktų, tačiau mūsų didžiausia problema – patalpos, neturime, kur sandėliuoti tiek daiktų, todėl pasakome, kad neštų į Caritą“, – sakė ji.
Birželio 6-8 dienomis „Caritas“ vykdė trečiąją daiktų rinkimo akciją. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos „Carito“ koordinatorė Aurelija Lipskė teigė, kad šios akcijos metu jiems pavyko surinkti apie 1000 būtiniausių daiktų, kurie bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.
„Daugiausia klaipėdiečiai šį kartą aukojo maisto produktų. Lyginant su pirmąją daiktų rinkimo akcija, aukojančių skaičius sumažėjo. Tačiau noriu pasidžiaugti, kad ir prašančiųjų paramos yra mažiau, nei karo pradžioje“, – sakė moteris.
Vienas iš pagalbos centro Ukrainos pabėgėliams Melnragėje organizatorių Jevgenij Sokolov teigė, kad centras buvo uždarytas dėl kelių priežasčių.
„Pirmiausia – sumažėjo besikreipiančių pagalbos. Karo pradžioje į centrą ateidavo keli šimtai ukrainiečių šeimų, paskutiniu metu vos dešimt per dieną. Tai buvo laikina iniciatyva, su dabartiniais srautais gali susitvarkyti ir kitos organizacijos. O antroji priežastis – patalpos. Labai noriu padėkoti Rimantui Cibauskui už suteiktas patalpas. Jos buvo mums suteiktos nemokamai. Pamatę, kad sumažėjo srautai, supratome, kad neefektyvu laikyti užimtų patalpų“, – sakė J. Sokolov.
Anot pašnekovo, didelis savanorių įdirbis yra socialiniuose tinkluose ir žmonės, kuriems reikia pagalbos, gali ją rasti sukurtose grupėse ir interneto puslapyje pagalboscentras.lt.
Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėjos Renatos Rapalienės, gyventojai daiktų rinkimo akcijos metu vasario 26–27 d. buvo labai aktyvūs, o vėliau daiktus buvo galima atvežti į paramos ukrainiečiams surinkimo ir išdavimo centrą.
„Sumažėjus į centrą besikreipiančių ukrainiečių srautams nuo birželio 13 dienos paramos koordinavimą Klaipėdos rajone perėmė Gargždų ir Priekulės parapijų „Caritas”, – sakė ji.
INFORMACIJA
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praneša, jog iš apgyvendinusiųjų Ukrainos karo pabėgėlius per birželio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1500 prašymų skirti kompensacijas. Liepos mėnesį jiems bus išmokėta apie 1,5 mln. eurų kompensacijų už birželį. Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti.
Iš viso apgyvendinusiems ukrainiečius jau bus sumokėta beveik 3 mln. eurų kompensacijų. Daugiausia kompensacijų gavėjų yra Vilniaus miesto (1236 gavėjai), ir Klaipėdos miesto (706 gavėjai) savivaldybėse. Mažiausiai – Birštono ir Neringos (8), Skuodo rajono (7), Pagėgių (6) ir Rietavo (2) savivaldybėse.
Parašykite komentarą