Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-05-06 |
Rusijai užpuolus Ukrainą, klaipėdiečiai susirūpino, kur jiems reiktų slėptis, jei panašus likimas ištiktų ir Lietuvą. Paaiškėjus, jog uostamiestyje nelikę tam tinkamų vietų, Klaipėdos politikai įpareigojo savivaldybės administraciją išanalizuoti civilinės saugos slėptuvių situaciją mūsų mieste.
Sudaryta darbo grupė iki gegužės 1-osios aplankė ir daugmaž suskaičiavo, kiek tokių bent minimalius saugos reikalavimus atitinkančių objektų mieste išlikę ir kiek jų būtų galima pritaikyti žmonėms pasislėpti.
Iš viso darbo grupė mieste, vicemero Arūno Barbšio teigimu, suskaičiavo per 40 įvairaus lygio slėptuvių.
Visgi, pasak jo, darbas dar toli gražu nebaigtas, mat reikalingas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) išaiškinimas, koks objektas gali būti laikomas slėptuve ir kokie reikalavimai jam keliami. Be to, kol kas neaišku, kas finansuotų jų atnaujinimą – ar tik savivaldybė, ar prisidėtų ir Vyriausybė. Dėl šitų išaiškinimų artimiausiu metu savivaldybės administracija kreipsis į VRM.
„Mes iškėlėm tokį klausimą, kad administracija kreiptųsi į Vidaus reikalų ministeriją, kad būtų aiškiai suformuluoti reikalavimai slėptuvėms, kad grąžintų į įstatymą apibrėžimą pačių tų slėptuvių, kokios jos turėtų būti ir kas jose turėtų būti”, – sakė vicemeras.
Geriausiai išlikusios slėptuvės, jo teigimu, yra Klaipėdos savivaldybės įmonių „Klaipėdos energijos” ir „Klaipėdos vandens” teritorijose bei Dubysos gatvėje.
„Jos yra kaip ir užkonservuotos, tam reikia tik iš naujo patikrinti vandenį, kanalizaciją, jų stovis yra gana geras”, – sakė A. Barbšys.
Dėl kitų, privatizuotų slėptuvių savivaldybės administracija žada kreiptis į jų savininkus, kad pastarieji įvertintų jų būklę ir pagal galimybes paruoštų naudojimui.
Tai pat bus kreiptasi ir į visas savivaldybės pavaldumo įmones bei į daugiabučių administratorius dėl gyvenamuosiuose namuose esančių rūsių ir pusrūsių galimybės pritaikyti žmonėms pasislėpti. Jiems duotas mėnuo ne tik inventorizuoti, bet ir sutvarkyti rūsius, kad jie nebūtų užgriozdinti ir pan.
„Mūsų Viešosios tvarkos skyrius kartu su Civilinės saugos Klaipėdos departamentu jau apėjo eilę tokių patalpų, rūsių, tą darbą jie dirba”, – sakė R. Barbšys.
Kartu jis pranešė, jog savivaldybėje bus įkurtas atskiras Civilinės saugos skyrius, tam reikės dviejų papildomų etatų, o iš viso šį skyrių sudarys 5 darbuotojai – trys bus perkelti iš dabartinio Viešosios tvarkos skyriaus. Anksčiau tokie skyriai savivaldybėse veikė, bet prieš keletą metų jie buvo panaikinti.
„Tikimės, kad per tą laiką ateis iš Vidaus reikalų ministerijos reikalavimai ir tada žiūrėsim, kaip juos įgyvendinti, pasiruošti projektus, numatyti lėšas”, – komentavo vicemeras.
paruoskite daugiau pampersu ir biotualetu… kam karas o kam pinigu plovymas.