Cukraus kiekį pieno produktuose mažins palaipsniui

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-04-02

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad, pasitarusi su Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir pieno produktų gamintojais bei atsižvelgdama į pastarųjų nuogąstavimus, priėmė sprendimą, kad cukraus kiekis jogurtuose, kurie skirti vaikams ir tiekiami ugdymo įstaigoms per programą „Pienas vaikams“, bus mažinamas palaipsniui, o ne iškart.

Tuo tikslu bus taikomas pereinamasis 5 metų laikotarpis, per kurį cukraus kiekis mažės kasmet – po 1 g cukraus/100 ml jogurto, nuo 2018 m. iki 2023 m. Taip vaikai galės palaipsniui pratintis prie mažesnio cukraus kiekio nepatirdami diskomforto.

Toks sprendimas priimtas, reaguojant į tai, kad Lietuva, kaip ir iki šiol, privalo į savo nacionalinę teisę perkelti Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamento ir kitų strateginių sveikatos apsaugos dokumentų nuostatas.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šįkart yra perkeliamos Europinių dokumentų nuostatos, susijusios su vaisių ir daržovių, bananų ir pieno tiekimu švietimo įstaigoms, kur nustatyta, kad visi maisto produktai, dalijami vaikams, turi būti dalijami be pridėtinio cukraus.

„Visgi SAM ekspertų ir mitybos specialistų vertinimu, staigesnis cukraus kiekio sumažinimas gali kai kuriems vaikams būti neįprastas. Galbūt atsirastų net tokių, kurie jogurto atsisakytų dėl pakitusio skonio, o maisto gamintojai patirtų sunkumų dėl skubaus technologinio persiorientavimo. Tad turi būti paisoma vartotojų poreikių, kuriems irgi reikia laiko priprasti prie naujų skonių. Tik reikia atkreipti dėmesį į tai, kad net ir nesaldintuose jogurtuose natūraliai yra nemažas pieno cukraus − laktozės – kiekis“, − pranešime cituojamas ministras A.Veryga.

INFORMACIJA

Šiuo metu visose Europos Sąjungos (ES) šalyse, įskaitant Lietuvą, cukraus yra suvartojama gerokai daugiau, nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tai sąlygoja didelį antsvorio, cukrinio diabeto, vėžio ir kitų susijusių lėtinių ligų paplitimą. Tad jo vartojimo mažinimas yra bendra visos ES sveikatos politika. Pagal Lietuvos vaikų mitybos įpročių tyrimą, atliktą apklausos būdu, vaikai kasdien vidutiniškai suvartoja apie 400 proc. PSO rekomenduojamos cukraus normos, tad ši norma yra viršijama labai ženkliai. Dėl per didelio cukraus vartojimo vis daugiau vaikų kenčia nuo antsvorio, cukrinio diabeto, dantų ėduonies ir kitų ligų.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Gyventojų apklausa: pasitiki V. Blinkevičiūte ir R. Žemaitaičiu, nepasitiki I. Šimonyte ir A. Armonaite

Pastaraisiais mėnesiais politikams įsitraukus į rinkiminę kampaniją, didžiausią gyventojų pasitikėjimą iš į Seimą kandidatuojančių politinių jėgų lyderių turi socialdemokratų pirmininkė ...
2024-10-10
Skaityti daugiau

Politika

Patvirtinti galutiniai rinkimų į Europos Parlamento rezultatai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį patvirtino galutinius birželio 9 d. vykusių rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus. Sulaukusi rezultatų iš Lietuvos ...
2024-06-16
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Smarvės „nuolaidos“ panaikinti nepavyko 

Klaipėdietei Seimo narei Ligitai Girskienei Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) nepavyko įrodyti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neteisėtai pakeitė ...
2024-06-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This