Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-03-24 |
Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas surengė tarptautinę mokslinę konferenciją „Visuomenės sveikatos ir gyvenimo architektonikos pokyčiai ir iššūkiai pandemijos metu”.
Klaipėdoje nuo COVID-19 jau mirė 400 žmonių, esmingai pasikeitė visi asmens ir miesto gyvenimo aspektai. Konferencija – vienas pirmųjų šalyje bandymų visapusiškai apžvelgti per pastaruosius dvejus metus šalyje ir mieste susiformavusią naują realybę (dalis pranešėjų dalyvavo nuotoliniu būdu).
Profesorius Vytautas Kasiulevičius, patyręs šeimos medikas, akcentavo, kad pandemija nesibaigė: nei susirgimų, nei mirčių skaičius neduoda
pagrindo nusiraminimui.
„Sutariama, kad pandemija valdoma, jeigu teigiamų rezultatų nuošimtis testuojant yra iki 5%. Dabar Lietuvoje teigiamų rezultatų procentas yra net 45%”, – neraminantį rodiklį priminė profesorius.
Tarp neišmoktų pandemijos pamokų V. Kasiulevičius nurodė nepakankamą dėmesį patalpų vėdinimui. Pasak jo, kadangi naujosios viruso atmainos užkrečiamumas artėja prie tymų R0 reikšmės, būtina kuo skubiau viešosiose patalpose įrengti CO2 indikatorius ir su jais susietas aktyvaus vėdinimo sistemas. Šį pavasarį-vasarą, mano profesorius, sergamumą priimtinose ribose galbūt palaikys saulė (ultravioletiniai spinduliai) ir šiluma, dėl kurios daugiau laiko bus praleidžiama atvirame ore, tačiau rudenį galima vėl laukti susirgimų bangos pakilimo. Taip pat šiandienos kontekste, pasak V. Kasiulevičiaus, didesnį dėmesį privalu skirti ir medicinos IT sistemų saugai.
Su solidaria rimtimi konferencijos dalyviai išklausė Rusijos agresijos niokojamos Ukrainos atstovės, Mykolajivo universiteto dr. doc. Olgos Kuvaldinos pranešimą.
Po plenarinių pranešimų dar apie 100 pranešimų buvo skaitoma 7 sekcijose pagal mokslinių interesų kryptis.
„Normaliai mokslo raidai labai svarbu, kad gretimose srityse dirbantys tyrėjai tokiose konferencijose galėtų vieni kitiems pristatyti savo darbus, pasitikrinti pagal kolegas aktualų tyrimų lauko kontekstą. Pranešimai neabejotinai bus įdomūs ne tik mūsų fakulteto specialistams, tačiau ir kitiems universiteto kolegoms“, – konferencijos reikšmę pabrėžė dekanas prof. dr. Saulius Raugelė.
Jo teigimu, konferencijos medžiaga bus paskelbta ir prieinama kitiems tyrėjams ir visuomenei.
Parašykite komentarą