Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-03-22 |
Nuo 2017 metų vaikų, Klaipėdoje lankančių dienos centrus, sumažėjo daugiau nei perpus. 2017 m. tokių buvo 557, o jau 2020 m. – vos 218.
Šiuo metu tokius centrus lankančių vaikų skaičius, pasak miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Audronės Liesytės, „statistiškai yra labai mažas”, tačiau čia teikiamos specializuotos paslaugos ir jų kokybė esą yra labai aukšta. Tad ir finansavimas vienam vaikui, A. Liesytės teigimu, skiriamas didesnis nei kitų miestų analogiškuose centruose.
Antradienį Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje buvo ketinta nagrinėti vieno iš vaikų dienos centrų – viešosios įstaigos „Fizinio aktyvumo akademijos” – pretenzijos dėl to, jog jiems šiems metams žadėta neskirti nė centro. Tačiau paaiškėjo, jog miesto Tarybos ir minėto komiteto narės Vaidos Raugelės dėka ši problema visgi buvo išspręsta – minėtas dienos centras finansavimą gavo ir darbą galės pradėti jau nuo balandžio.
Atsakydama į komiteto narių klausimus, kodėl Klaipėdoje yra tiek mažai vaikų dienos centrų (keturi – P. M.), A. Liesytė teigė, jog uostamiestyje pirmenybė teikiama popamokinėms veikloms, kurias lanko sąlyginai daug vaikų ir dėl to jiems skiriama pirmenybė.
Tuo metu vaikų dienos centrus pirmiausia lanko socialiai pažeidžiami vaikai, tarp jų – ir su specialiais poreikiais. Pasak Socialinių paslaugų poskyrio vedėjos Sonatos Jakienės, jiems yra teikiamos aukštesnio lygio paslaugos, pavyzdžiui, psichologo ar net psichiatro.
Pasidžiaugta, jog tik prieš pandemiją, 2020 metais, įkurta „Fizinio aktyvumo akademija” dirba su paaugliais, ko įprastai vengia kiti vaikų dienos centrai.
Visgi, pasak šios įstaigos vadovės Živilės Petrikaitės, jie priima ir mažesnius vaikus. Įstaiga numato teikti paslaugas 40 vaikų, tarp jų – ir ukrainiečiams.
Parašykite komentarą